Zonguldak Baskı Beton

Baskı beton sistemi tüm mekanlar için uygulanabilen bir zemin döşeme biçimidir. Baskı beton sistemi kendisini tasarımsal yönden ön plana çıkarır. Nedir bu tasarımsal yön ?
Taşların tek tek döşenmiş görüntüsü vermiş olmasıdır. Hatta mekan sahibi kendi tasarımını oluşturma yönünde seçenek özgürlüğüne sahiptir. Zonguldak Baskı Beton sizlere bu sistemi sizlere uzman kadrosuyla yüksek kalitede sunmaktadır.

Baskı beton sisteminin her türlü zemine uygulanabilir olması kullanım için tercih yönünü arttırmaktadır. Bu sistem sayesinde işletmeler kendi mekanlarını kendi tasarımsal tercihlerine göre gönül rahatlığıyla sunabiliyorlar.

ZONGULDAK BASKI BETON SİSTEMİ NASIL UYGULANIR ?

Zonguldak Baskı Beton bu uygulamayla kendi zevkinizi yansıtmanıza olanak sağlar. Taş beton sistemine göre daha kolay bir işçilikle yapılan baskı beton sistemi öncelikle iç dış mekan fark etmiyor. Her iki alana da uygulayabilirsiniz. Nasıl yapılır baskı beton:
Öncelikle yapılan alan -dediğim gibi iç ve dış fark etmiyor- temiz olmalı. Temiz değil ise temizlenmeli.
Varsa eski beton ya da çim veya taş çıkarılmalı.
Topraklı bir yapı alanı sağlanmalı.
Toprak miktarı kontrol edilir. Az ise granül dolgu yapılmalı.
Tabi bu arada nasıl bir beton tasarımının seçilmiş olması lazım.
Hazırlanan harç malzemesi çimento makinasına konulur.
Hazırlanan harç Uygulanacak alana dökülür.
Harç döküldükten sonra seçilen taşlar artık şekillendirilmeye başlanır.
Taşların kaymaması için metal çubuk yöntemiyle tutturulur.
Baskı betonu çimentoya oturtabilmek için süpürge yöntemi uygulanır.

ZONGULDAK BASKI BETON SİSTEMİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?

Taşların tek tek döşenmiş görüntüsü verip ama tek tek döşenmediğinden dolayı aralarından ot, çim çıkma gibi bir durum söz konusu değildir.
Baskı beton yüzeyinde yer alan sertleştirici maddeden dolayı dayanıklılık kaliteli normal bir betona göre daha dirençlidir.
Baskı beton güneş ışınlarına karşı dayanıklı olduğundan dolayı beton üzerindeki renklerde herhangi bir solma olmaz.
Deniz suyu, benzin ve yağ gibi maddelerden etkilenmez. Bu gibi maddeler yüzeyde herhangi bir lekelenme yapmaz
Zonguldak Baskı Beton size güvenlik açısından da güvence verir. Baskı beton üzerinde su birikintisi olmaması, kaygan olmaması ve trafiğe açık yerlerde açık renkler kullanılarak sürücülerin gece görüşünü kolaylaştırdığından dolayı sürücülere avantaj sağlar.
Baskı beton yöntemi diğer uygulanan yöntemlere göre fiyatı, kalitesi ve dekoratif olma aynı zaman da işçilik yönünden de kolay olması açısından bir adım her zaman önde.
Tüm bu özellikler açısından (fiyat, kalite, güvenlik, özgün, tasarımsal, teknolojik) Zonguldak Baskı Beton sizlere iç ve dış mekan farkı tanımaksızın bütün bu özelliklerin hepsini aynı anda sunmaktadır.

ZONGULDAK BASKI BETON UYGULAMA ALANLARI

Baskı beton çevrenize baktığınızda görebildiğiniz tüm mekanlar için uygulanabilecek bir çeşit zemin kaplama sistemidir. Daha önceden de bahsettiğimiz gibi sadece dış mekan değil iç mekanlar içinde her zaman kullanışlı bir yapısı vardır. Baskı betonun kullanıldığı alanlar:

DIŞ MEKANLAR
Park ve bahçeler
Trafik ve yürüyüş alanları
Marina ve rıhtımlar
Kaldırımlar
Bahçe yolları
Meydanlar
Akaryakıt istasyonları
Alışveriş ve iş merkezleri
Turistik tesisler
İÇ MEKANLAR
Müstakil ev
Bina ve dükkanlar
Teraslar
İç mekanlar
Yukarı da saymış olduklarım haricinde de kullanılabilecek bir çok alan mevcut. Sadece bunlarla kalmıyor aynı zaman da restorasyon alanları, garaj girişleri ve içleri, endüstriyel yapıların çevreleri ve girişleri..vb daha bir alan mevcut.
Baskı beton sistemi yalnızca yerlere değil aynı zaman da duvarlara da istenilen tasarımsal görüntü sağlanabiliyor.

BASKI BETON ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

Bir diğer adı pres beton olan baskı beton iç ve dış mekan fark etmeksizin kullanıldığından aynı zaman da kişinin isteğine göre şekil aldığından çeşitlerini de bir araya getirmektedir. Sadece zemin için değil duvar içinde kullanılan bu pres beton kalite ve hızlı olmasından dolayı çok tercih edilmektedir.
Baskı Duvar Sistemleri
Bir çok yüzeye uyum sağlayan bu sistem esnek , kolay işlenen ve doğal bir görüntü havası sergilemektedir.
Aynı zaman da duvar farklı kullanım yerleri vardır:
Pencere kenarları, sınır duvarları, çit duvarları yapım alanı, konut cephesi, duvar baskı alanları, yapının dış cephesi…vb gibi farklı alanlar mevcuttur.

Zonguldak Baskı Beton

Zonguldak Baskı Beton

Baskı Beton Sistemleri
Zemine kolaylıkla yerleştirilen tek tek taş görünümü olan sağlamlık, kalite ve işçiliği az olan bir sistemdir.
Baskı beton çeşitleri şunlardır:
Moloz taş, yelpaze, Lizbon granit taş, tuğla balık sırtı, Arnavut kaldırımı, çakıl taşlı, yürüyüş engelli yolu, pusula kalıbı, döşeme …vb gibi bir çok kalıbı vardır.
Zonguldak Baskı Beton Endüstriyel zemin kaplama sistemini de sunmaktadır.
Halk arasında kullanımı ise Helikopterli şap’tır. Nedir bu helikopterli şap uygulaması?
Her zaman olduğu gibi zemin temizlenir. Beton dökülür. Yüzey mastarlanır. Pürüzlü yerler düzeltilir. Kuruluk sağlandıktan sonra Helikopterli şap yapımına geçilir. Parlaklık sağlanan kadar bu işleme devam edilir.

Zonguldak Baskı Beton Fiyatları

Zonguldak Baskı Beton Fiyatları olukça uygun seviyelerde bulunmaktadır. Zemin kaplama seçenekleri arasında en uygun yöntem olarak gösterilmekte olan yöntemler arasında baskı beton seçeneği gelmektedir. Uzun süreli kullanımının olması sebebiyle de son derece ekonomik bir çözüm olarak gösterilmektedir. Fiyatlar firmalar arasında değişkenlik göstermektedir. Bazı firmalar kullandıkları malzeme kalitesi sebebiyle, bazıları işçilik noktasında daha hassas davranması sebebiyle veya buna bezer birçok sebep çerçevesinde kendilerine göre fiyatlandırmalar yapmaktadır.
Genel olarak fiyatlandırmayı etkileyen belli başlı etkenler bulunmaktadır. Bunların başında uygulamanın yapılacağı alan ile uygulamanın hangi malzemeler ile yapılacağı gelmektedir. Bu iki unsur en fazla fiyat noktasına katkı sağlayan etkenler arasında gösterilmektedir. Uygulama alının büyüklüğü direk olarak fiyat noktasına etki etmektedir. Fiyat anlamında firmalar bir rekabet içerisinde olması sebebiyle ciddi farklılıklar zaman içerisinde gözlenebilmektedir. Baskı beton uygulaması yaptırmadan bölgede bulunan ilgili firmalar ile görüşmek ve hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak doğru olacaktır.