Tunceli Baskı Beton

Çeşitli desen ve renk seçenekleriyle hemen hemen her zemine uygulanabilen uzun ömürlü zemin kaplamalarına baskı beton denilmektedir. Tunceli baskı beton hemen hemen her desenle ve yüksek mukavemet ve dayanıklılığıyla kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Durum böyle olunca vazgeçilmez bir zemin kaplama seçeneği oluşturmaktadır. Bu sayede çeşitli renk seçenekleriyle Tunceli baskı beton zemin kaplamalarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Her türlü iç ve dış mekânda; zeminlerde, bahçelerde ve endüstriyel ihtiyaçlarda uzun ömürlülüğü ve geniş ürün yelpazesiyle kullanıcıların tercihlerine sunulmaktadır. Dilerseniz otantik dilerseniz modern görünüşüyle tek tek elle döşenmiş taş görünümüyle ve yüksek dayanımı ile gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulanmasının diğer zemin kaplamalarına nazaran daha pratik olması her türlü ihtiyaca daha çabuk cevap vermesiyle artı yönünü ortaya koymaktadır.

Tunceli Baskı Beton Ne Tür Özelliklere Sahiptir?

Tunceli baskı betonun dayanıklı özelliği sayesinde görünümünü ilk günkü haliyle koruması Tunceli baskı betonun en güçlü özellikleri arasında yer almaktadır. Ayrıca yüksek zemin dayanıklılığıyla birlikte oldukça geniş bir yelpazesi bulunan renk ve çeşit seçenekleri ile her türlü ihtiyaçlara güçlü bir seçenek olarak cevap vermektedir. İlk olarak kırklı yıllarda kullanımına başlayan baskı beton gelişen endüstriyel teknoloji ile günümüzde de güçlü ve pratik kullanım alanları sunmaktadır. Genişletilmiş ve geliştirilmiş baskı beton desenleri de Tunceli baskı betonu kaliteli kalıplarla birlikte kullanıcıların isteğine sunmuştur.

Ayrıca çok güçlü ve yüksek mukavemetli olan Tunceli baskı beton tüm zemin ihtiyaçlarına profesyonel bir çözüm sunmaktadır. Tüm mekânlar için tasarlanmış olan Tunceli baskı beton doğal taş görüntüsü ve tek tek elle döşenmiş imajı veren yapısıyla kullanıcılara özenle sunulmaktadır. Doğru bir zemin kaplama olan Tunceli baskı betonla her türlü ihtiyacınıza çabuk cevap alabilirsiniz. Ayrıca baskı betonu daha cazip bir hale getiren özel cilalama tekniği sayesinde daha çekici ve daha dayanıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Tunceli baskı beton giderek daha fazla alanda kullanılmaya başlanmış ve kaliteli sonuçlar ortaya çıkartmıştır. Tunceli baskı beton tamamen kullanıcı seçeneklerine özgü bir desen yelpazesiyle vazgeçilmez bir zemin kaplama özelliği taşımaktadır. Ayrıca beton cilasıyla birlikte kullanım öncesi ve sonrası arasındaki farkı belirgin bir şekilde ortaya çıkartmaktadır. Yeni nesil zemin kaplama özelliği sayesinde oldukça da modern ve güçlü bir yapıya sahiptir.

Baskı Beton Nasıl Uygulanır?

Baskı beton Baskı beton uygulama yelpazesinin genişliği sebebiyle en çok tercih edilen zemin tasarım sistemlerinden biridir. Baskı beton uygulanmadan önce ilk olarak zemindeki eski betonların ve toprakların tamamı kazılarak zemin uygun hale getirilir. Eski hafriyat kalıntıları, zemin toprağı taş taneleri, çimler ve bunun gibi bilumum yapılar zeminden sıyrılarak zemini baskı beton için uygun bir hale getirmeye çalışılır. Bu baskı betona başlamanın ilk adımlarından biri olarak oldukça yüksek derece de bir önem arz etmektedir. İkinci olarak bir zemin etüdüne ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da en önemli baskı betona hazırlanma işlemlerinden birisidir.

Bu uygun malzeme seçimi, toprak ve zemin için su drenajının yapılması, toprak uygun değilse zemine destek çalışmalarının başlanması ile ilgili büyük bir ip ucu sunmaktadır. Böylelikle zemine su girmesi, zeminin şişmesi, zeminin göçmesi ve zemini su basması yönünden zemini iyileştirme çalışmalarından birisidir. Ayrıca toprak zemine gerekiyorsa dolgu yapılıp yapılmayacağının anlaşılmasına yardımcı olur. Daha sonra zeminin güçlü hale getirilmesi için zemine granül dolgu yapılması işlemine başlanır.

Tunceli Baskı Beton

Tunceli Baskı Beton

Eğer ihtiyaç duyuluyorsa ve gerek görülmüşse zemin dolgusu işlemlerine başlamadan önce toprak eğer uygun şartları sağlamıyorsa bu kez Tunceli baskı beton işlemlerine başlamadan önce zemini sağlam ve stabil hale getirmek için tüm zemine dolgu işlemi yapılmaya başlanır. Daha sonra müşterinin göz zevki ile zemine uygun koşullarda seçilen desendeki baskı beton için seçilmiş uygun desenlerdeki model seçimi yapılır. Model seçimlerinde kullanılan plakaların alanı genellikle dört inç olmakla birlikte zeminin uygulama durumuna göre farklılık da gösterebilir. Bu durumda daha uygun plakaların da seçilip zemine uygulanması işlemi başlamış olur. Uygulanacak baskı beton formları seçildikten sonra baskı betonun zemine uygulanması işlemine başlanıla bilir. Daha sonra Tunceli baskı beton uygulanacak zeminin su ve yağış drenajlarının yapılmasına başlanır.

Suyun zeminden tahliye edilmesi için uygun drenaj şeklinin belirlenmesi oldukça önemlidir. Örneğin zeminde kaolin adı verilen bir kil varsa yağışlar da ve ya zeminden aldığı suyla şişmeye başlayıp baskı betonu üzerinden atmaya, çökmeye ve bozmaya başlayacaktır. Bu yüzden uygun bir drenaj sisteminin kurulması gerekmektedir. Daha sonraki aşamada ise harç kamyonunda özel bir harcın hazırlanması işlemine başlanılır. Bu özel harç oluşturulduktan sonra da harcın zemine dökülmesi işlemine başlanılır. Daha sonra harç kurumadan önce betonu düzleştirmek için şap çekilmesi işlemine başlanılır. Şap çekilmesi işleminden sonra zemine çelik mala işlemi uygulanmaya başlar. Ve son olarak belirlenen model zemine yapıştırılır ve süpürme işlemiyle birlikte baskı beton işlemleri tamamlanır.

Tunceli Baskı Beton Fiyatları

Tunceli Baskı Beton Fiyatları çeşitli sebepler dolayısıyla değişiklik göstermektedir. Bu sebeplerin bir kısmının bulunması veya hepsinin bulunması durumlarında fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Baskı beton fiyatlarını etkileyen faktörleri sıralamak gerekirse;
Baskı beton yapılacak yerin büyüklüğü
Baskı beton için tercih edilecek ürünün kalitesi ve yapılacak işçiliği
Uygulama alanında kaç gün ile çalışılacağı
Firmaların yapmış olduğu kampanyalar
Fiyat noktasına etki eden faktörler arasında ilk sıralarda gösterilmektedir. Piyasa serbest bir piyasa olmasından dolayı fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir.