Tokat Baskı Beton

Hemen hemen her zeminde kullanılabilir olan zeminleri kaplama işine baskı beton denilmektedir. Tokat baskı beton bir birinden farklı desen ve renklerde kullanılabiliyor olması baskı betonu daha cazip hale getirmektedir. Bu sayede her ihtiyaca uygun baskı betonların kullanım alanları oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Ömürlük diye bileceğimiz bakı beton oldukça uzun yıllar kullanıla bilmektedir. Tokat baskı beton tek tek döşenmiş taş görüntüleriyle göz zevkine uygun olarak döşenebilmekte ve bu sayede göze hitap eden bir yapı ortaya koymaktadır. Tokat baskı beton diğer kaplamalara nazaran daha kolay olduğu için ihtiyaçlara daha hızlı cevap vere bilmektedir.

Tokat Baskı Beton Özellikleri Nelerdir?

Tokat baskı beton yüksek dayanıklılık özelliğiyle ilk günkü görüntüsünü uzun yıllar koruya bilen güçlü bir yapıya ve şekle sahiptir. Ayrıca yüksek zemin dayanıklılığıyla birlikte oldukça geniş bir yelpazesi bulunan renk ve çeşit seçenekleri ile her türlü ihtiyaçlara güçlü bir seçenek olarak cevap vermektedir. Ayrıca Tokat baskı beton her zaman mevcut rengini koruya bilecek güçlü bir yapıya sahiptir. Üstelik daima temizliği de kolay olmakla birlikte kullanım alanlarını arttırmakta ve kullanımı epeyce kolaylaştırmaktadır. Her durumda ana malzemesini korumayı başaran Tokat baskı beton yüksek müşteri memnuniyeti sağlaya bilmektedir. Her alanda kullanılabilir olması da Tokat baskı betonu tercih etme sebeplerinden birisi olmaktadır.

Tokat Baskı Beton Nasıl Uygulanır?

Baskı beton uygulama yelpazesinin genişliği sebebiyle en çok tercih edilen zemin tasarım sistemlerinden biridir. Tokat baskı betonu uygulamadan önce mevcut zemindeki tüm tozlar, hafriyatlar, topraklar ve zemini işgal eden yapılar iyice temizlenir. Bu Tokat baskı betonun uygulanması için en gerekli ön koşullardan birisidir. Eski betonların tamamı, taşlar, çim ve bunun gibi zemini işgal eden yapılar iyice temizlenir. Eğer toprak uygun seviye de değilse bu defa granül zemin dolgusu işlemine başlanır. Bu işlem Tokat baskı betonun uygulanması için en gerekli işlerden birisidir.

Granül zemin dolgusu işlemi tamamlandıktan sonra ihtiyaç duyulması durumunda baskı betonun yerleştirileceği tüm alana alt taban dolgusu yapılır. Zemin dolgusu yapıldıktan sonra baskı beton için gerekli alt alan oluşturulduktan sonra zemin tasarımı ayarlanabilmesi kolaylaşır. Uygulanacak olan baskı beton formları ve şekilleri belirlendikten sonra model seçimiyle birlikte çalışmalara başlanır. Daha sonra çok önemli adımlardan biri olan drenaj sistemi ayarlanır. Drenaj için gerekli olan derecenin sağlanabilmesi yüksek öneme sahiptir.

Tokat Baskı Beton

Tokat Baskı Beton

Temel hazırlık kısmının tamamlanmasının ardından uygun harç hazırlanır baskı beton işlemi uygulanmaya başlanır. Zemin baskı beton uygulamaları için genellikle 4 inç taşların kullanılması uygun görülmektedir. Tabi bu zeminin yapısı ve uygulama şekline göre değişiklik göstermektedir. 4 inç taşların kullanılması ortalama bir durumdur. Baskı betonlar harç mikseri ve ya harç kamyonu yerleştirilir ve daha önceden hazırlanmış harç dökülmesi işlemine başlanır. Daha sonra da önceden belirlenmiş şekillerdeki zemin kalıpları zemine yerleştirilmeye başlanır ve zemin taşlama işlemi yapılır. Daha sonra seçilmiş taşlar zemine yerleştirilerek zemine oturması için yüzdürme işlemi yapılır. Daha sonra ise Tokat baskı betonun son işlemi olan zemin süpürme işlemi yapılır ve Tokat baskı beton işlemi tamamlanır.

Tokat Baskı Beton Cilalama İşlemi

Tokat baskı beton tüm zeminlere uygulanabilir geniş zemin şekil yelpazesi ile ön plana çıkmaktadır. Taş görüntüsünü ortaya çıkaran desen baskısına sahip teknolojiyle kullanılır. Baskı betonun giderek daha çok alanda kullanılmaya başlamasıyla birlikte Tokat baskı beton ihtiyacı giderek artmış ve önem kazanmıştır. Tüm mekânlarda hem daha hoş bir görüntü elde edebilmek hem de daha çok dayanıklılığa sahip olabilmek adına Tokat baskı beton cilalama işlemi yapılır. Cilalama işlemi çok daha güzel bir görüntü elde edebilmek hem de daha yüksek mukavemete sahip bir zemin elde edebilmek için oldukça gerekli işlemlerden birisi olmaktadır.

Tokat Baskı Beton İşlemlerinin Yapılma Adımları Nelerdir?

İlk önce baskı betonun uygulanacağı zeminin etüdü yapılır. Nasıl bir baskı beton yapılacağı, baskı beton yaparken hangi taşların kullanılacağı, hangi drenaj sisteminin kullanılacağı ve hangi taşların ve hangi boyda taşların kullanılacağı iyice etüt edilir. Zemin etüdü en temel aşama olup ayrıca en gerekli de aşamadır.
İkinci olarak Tokat baskı beton formları seçilir ve nasıl uygulanacağına karar verilir. Form seçimi zeminin kalitesine ve yapısına uygun olarak seçilir. Bu aşama da halledildikten sonra üçüncü aşamaya geçilir.
Üçüncü aşamada harcın hazırlanması ve zemine uygulanması yapılır.
Dördüncü aşama da ise zemine dökülen harç kurumadan önce şaplama işlemi yapılır. Bu işlem formların zeminde durması için gerekli işlemlerden birisidir.
Daha sonraki bu işlem ise zeminine yapılan çelik malalama ve desenlerin zemine özenle uygulanması aşamasıdır. Bu aşamada formların zemine düzgün yerleştirilmesi için oldukça dikkatli olmak gerekmektedir.
Son aşama olan bu aşamada ise kür adı verilen bir materyalin zemine uygulanması sağlanır daha sonra ise zemin cilalaması yapılarak Tokat baskı betonun kullanılabilir bir hale gelmesi sağlanır ve baskı beton işlemleri tamamlanır.

Tokat Baskı Beton Fiyatları

Tokat Baskı Beton Fiyatları son derece uygun aralıklara yapılmakta olan bir zemin kaplama işi olarak bilinmektedir. İşlemin fiyatının uygun olmasının yanı sıra kalite noktasında da oldukça iyi bir seviyede olduğu müşteriler tarafından bilinmektedir. Gösterişli olması ve fiyat noktasında son derece iyi ve uygun fiyatlara yapılıyor olmasından dolayı çok sık tercih edilmektedir. Birçok baskı beton uygulaması çeşidi bulunmaktadır. Talep edilen ürün çeşidine göre ücret belirlenmektedir.