Ordu Baskı Beton

Ordu baskı beton olarak birçok işlere imza atmış bulunmaktayız.

Öncellikle sizlere bu yazımızdan baskı beton nedir, uygulama aşamaları nelerdir ve bakım gerektirir mi ondan bahsedeceğim.

Baskı beton hemen hemen her mekanda kullanabileceğiniz, her türlü renk ve desenlerin mevcut olduğu bir zemin kaplama sistemidir. Tamamen birbirinden farklı sizin istediğiniz üzere renk ve modeller ile baskı betonu yapabilme olanağı mevcuttur. Uygulanacak mekanınıza uygun isterseniz antik hava isterseniz de modern hava katabilirsiniz.

Ordu Baskı Beton Özellikleri

Günümüz teknolojisi ile de son derece dayanıklı ve sizden sonra ki nesillerin de kullanabileceği şekilde uzun ömürlüdür. Uzun yıllardır sorunsuz hizmet veren zemin kaplama uygulaması ise sizlerin baskı beton nedir sorunuza cevap olmaktadır.

Zemininize uygulanan baskı beton uygulamasının en güzel yönlerinden biri ise taşların sanki tek tek döşenmiş hissi yaratması olup ortaya böyle bir görüntü çıkartmış olmasıdır. Bu uygulamanın diğer güzel bir tarafı ise sistem ise bir sürü seçenek arasında sağladığı olanaklardır. Tüm bu olanaklarının yanı sıra uygulama süresi de oldukça kısa olup hızlı bir şekilde istediğiniz modele kavuşmuş olacaksınız.

Baskı beton yaptırdığınız yerler içerisinde bulunan malzemelerin renk pigmentleri sayesinde ise rengini ve dokusunu yıllarca koruyacaktır ve de oldukça dayanıklı malzemeden üretilmiştir.
Ordu baskı beton olarak birçok yerlerde hizmet vermekteyiz. Bunlardan bazıları ise şunlardır; parklar, kaldırımlar, otoparklar, zeminler, duvarlar, bahçe yolları, duvar üstü beton uygulamaları gibi birçok mekan ve mahallelerde ordu baskı beton olarak bu işlemi uygulamaktayız.

Ordu Baskı Beton Kolaylıkları

Yapılan her türlü Ordu baskı beton modelinin de temizliği gayet de kolay olmaktadır. Baskı beton tercih eden birçok müşteri gayet memnun kalmış ve bu işlemi daha önce yaptırmadıkları için de son derece pişman olduklarını söylemiştir. Her mekana uyum sağlayan bu modeller, uygulanan mekana da büyük bir fark yaratacaktır.

En çok tercih edilen baskı beton uygulamasından son dönemin de en çok popüler olan zemin kaplama baskı beton sistemlerinden bir tanesidir.

Her uygulama gibi uygulamada da öncellikle yapılması gereken asıl şey zeminin temizlenmesi olacaktır. Baskı beton uygulanacak ortam bir güzel temizlenmeli ortada taş, çakıl, çim veya toprak parçası kalmamasına özen gösterilmeli, baskı beton işlemine engel olabilecek her türlü madde ortadan kaldırılmalıdır.

Ordu Baskı Beton

Ordu Baskı Beton

Eğer zeminde yeterli miktarda toprak yoksa bu yerlerde granül dolgu işlemi gerçekleştirilmelidir. Bazen ise zeminin tamamına bu granül dolgu işlemi gerçekleştirilir. Bu dolgu işlemi tamamen işi yapan uzman veya usta kişiler tarafından karar verilmektedir.
Bu baskı beton uygulaması için zemin hazırlık aşaması tamamlandıktan hemen sonra ki aşamalar çorap söküğü gibi gelmektedir. Bu işlemden sonra ise saha çalışmalarına başlayabiliriz.

Sizlerin seçtiği baskı beton modeline uygun kalıplar ile seçilmesiyle işlem başlar. Baskı beton formları metal ya da ahşap form olarak ikiye ayrılır. Beton dökme işlemi gerçekleşirken metal ya da ahşap formla ile tutturulmalıdır. Beton dökme işlemi bittikten sonra ise bu formlar çıkartılmalıdır.

Bu uygulanan işlemde en önemli dikkat edilecek hususlardan bir tanesi de drenaj işlemidir. Drenaj işlemi için yeterli ve gerekli olasılarda derecenin sağlanabilmesi oldukça önem taşımaktadır.
Yaptırmış olduğunuz bu baskı beton uygulaması ile sizi mest edecek bir zemine kavuşmuş olacaksınız. Güzellik ve estetikliğinin yanı sıra sizi ömrünüz boyunca son derece dayanıklı bir şekilde duracaktır.

Baskı beton kalıpları sayesinde farklı farklı şekillerle sizin istediğiniz modellerde kolaylıkla modellenmesi sayesinde her istediğiniz modele sahip olabilmektesiniz. İşin özü ise sizleri istediğiniz görüntüye oluşturacak asıl ana unsurlar baskı beton kalıplarıdır.

Baskı beton uygulaması nedir, nasıl uygulanır aşamalarını anlattıktan sonra biraz da zemine uygulanma aşamalarından bahsedelim.

Ordu Baskı Beton Zemin Uygulamaları

İlk önce temel ihtiyacımız olan harcın hazırlanması uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir. Gerekli kıvama getirildikten sonra 4 inç ebatında taşlar kullanılmaktadır. Hazır hale gelen harcımız harç kamyonu aracılığıyla uygulanacak zemine dikkatlice dökülür. Dökülme işlemi gerçekleştikten sonra donmaması için hızlı bir şekilde ve hiçbir boşluk ve kabarcık kalmayacak şekilde süpürge işlemi dediğimiz işlem gerçekleştirilir. Baskı beton nasıl uygulanır sorumuzun da cevabını bu şekilde vermiş bulunduk.

Baskı beton kalıpları da sizlerin seçtiği modelleri çıkartmak bakımından asıl ana unsurlardan bir tanesidir. Ordu baskı beton olarak bizler de bulunan zengin kategorili baskı beton kalıpları sizlerin istediğiniz modeller mevcuttur.

Bu konu için mekanınıza uygunluk açısından size gerçek anlamda yardımcı olabilecek bir uzman tarafından yardım almanız size faydalı olacaktır. Sizler evlerinize veya da bahçelerinize seçtiğiniz baskı beton kalıpları ile ortaya çok hoş ve estetik açısından zengin olan bir görüntü çıkacaktır. Uzman kişiler tarafından yardım aldığınız da uygun baskı beton kalıbında seçmenizi yardımcı olmakla beraber uzun ömürlü olması için de fayda sağlayacaktır.

Ordu baskı beton kaplama olarak da zemin baskı sistemleri, endüstriyel kaplama, kaldırımlar, bahçe yolları, duvar baskı kaplama ve tasarım beton süslemeleri gibi birçok uygulama Nevşehir’in tüm ilçelerinde baskı beton hizmetini sizlere sunmaktadır.