Niğde Baskı Beton

Günümüz teknolojisinde Niğde Baskı beton en çok kullanılan bir uygulamadır. Parklar, kaldırımlar, otoparklar, duvarlar ve daha birçok yerlerde sağlamlığı ve uzun ömürlü olması açısından en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır. Merdiven ve duvarlarınız için de özel şekil ve şekillendirmeler kullanılmaktadır.

Hemen her mekanda kullanmanıza sağlayacak şekilde olup tasarlanan kaplama işleminin ortak adı Niğde baskı beton denmektedir. Uygulamak istediğiniz mekana tamamen sizin zevklerinize göre uydurulmaktadır. Baskı beton günümüz teknolojisi sayesinde de uzun ömürlü olup sizden sonra ki gelecek olan nesillere de aktarılır. Bakımı ise diğer kaplamalara göre oldukça kolaydır. Sadece yılda 1-2 defa baskı betonun kalıplarına derzler ve aralıklarının macun ile yenilenmesi uygun olur.

Niğde Baskı beton sisteminin en güzel ve en çok tercih edilen yönlerinden biri ise sanki zeminde ki taşların tek tek bir araya getirilmiş gibi gözükmesidir. İşin diğer güzel tarafında ise size bu seçenekler sonsuz sayıda sunulmakta olup zevk ve beğenilerinize göre uygulanmaktadır. Mekanınıza ister antik isterseniz de modern bir hava katabilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize ve mekanınızın uygunluk derecesinde olan bir şeydir.

Size sunduğu bunca kolaylık ve güzellik açısından da uygulama süresi de oldukça kısadır. Uygulamadan kısa bir süre sonra üzerine araba park edebilir veya yürüyebilirsiniz.
Baskı betonun içerisinde bulunan renk pigmentleri sayesinde ise her türlü zararlı ışınlar için de oldukça dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu sayede de renklerinin canlılıklarını ilk günkü gibi sürdürebilmektesiniz.

Dökülecek özel beton ile bununla beraber de yüzeye uygulanan toz tutmayan, leke tutmayan, kaymazlık göstermeyen, dayanıklı netice olarak sizlerin istediğiniz tüm ihtiyaçları karşılayabilecek günümüz teknolojisi ile beraber bir kaplama işlemidir.
Niğde baskı beton olarak da her yerde baskı beton uygulamalarımızı sizlere sunmaktan gurur
duymaktayız.

Niğde Baskı Beton Nasıl Yapılıyor?

Son dönemin en çok popüler uygulaması olan baskı beton zemin kaplama sistemlerinden bir tanesidir. Baskı beton nasıl uygulanır hangi veya nasıl mekanlara uygundur birazdan bunların cevaplarını vereceğiz. Her işleminden önce yapılan zemin temizliği baskı beton işleminde de gerçekleşecek. Baskı beton yapılacak zeminde ki çakıl, taş, toprak parçası gibi işleme engel oluşturabilecek her türlü maddeyi ortadan kaldırmakla işe başlayabiliriz.

Eğer betonda yeterli miktarda toprak yok ise bu gibi yerlere granül ile dolgu işlemi gerçekleştirilmesi lazım olacaktır. Bazen ise zeminin tamamına da granül dolgu işlemi yapılmaktadır. Bu işlem baskı betonu yapacak olan uzmanlar tarafından belirlenir.

Baskılı betonun zemin hazırlık aşamasından sonra geri kalan aşamalar ise çorap söküğü gibi devam edip gelmektedir. Sizin seçtiğiniz modellerin baskı beton modeline uygun olan uygulanacak modelin  beton kalıplarının da seçilmesinden sonra saha çalışmaları başlayabilir.

Beton dökülme işleminde kullanılan baskı beton formları metal ya da ahşap olmaktadır. Beton dökülme işlemi gerçekleştikten sonra bu formlar çıkartılmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi ise drenaj işlemi için yeterli ve olması gereken derecenin sağlanabilmesi açısından büyük önem kazanır.
Yapılan baskı beton uygulamasından sonra çok şık ve uzun ömürlü kullanabileceğiniz bir baskı betona kavuşmuş olacaksınız. Niğde baskı beton olarak farklı farklı beton kalıplarımızın olması sayesinde ise istediğiniz her türlü renk ve modellere kavuşmuş olacaksınız. Kısacası sizleri istediğiniz modellere kavuşturan asıl unsur beton kalıplarıdır.  İsteyin yeter.

Niğde Baskı beton nedir ve aşamalarını Nelerdir?

Genel olarak baskı betonlarda 4 inç ebadında taşlar kullanılmaktadır. Hazır hale gelen harcımız harç kamyonuna yerleştirilir. Harç kamyonu yavaşça dönerek betonun yerleşmesine ve sertleşmesine engel olur. Harç kamyonun arkasında ki tambur sayesinde istenilen kıvama geldikten sonra hazırlanmış olan temele dökülür. Hazır hale gelen harcı dikkatli bir şekilde uzmanlar tarafından hiçbir boşluk ve kabarcık kalmayacak şekilde işlem gerçekleştirilir.

Niğde Baskı Beton

Niğde Baskı Beton

Harç dökülme işleminden sonra ise tercih edilen desende ki taşlama işlemine sıra gelir. Bu tercih edilen desenlerin çimentoya oturması için yüzdürme adı verdiğimiz işlem gerçekleştirilir. Belirlenen bir süre sonrasında ise süpürge işlemi dediğimiz uygulama ile baskı betonun son hali verilir. Baskı beton nasıl uygulanır sorumuzun cevabını da böylelikle vermiş olduk.

Baskı beton uygulaması yaparken sizlerin istediğiniz modelde de bir sürü beton kalıpları bulunmaktadır. Birbirinden farklı seçeneği barındıran her renk ve model de Niğde baskı beton olarak bünyemizde mevcuttur.

Çünkü her mekana ve her alana sahip zengin kategoride baskı beton kalıplarına sahiptirler. En kritik zaman 48 saattir. Ondan sonrasında 28 gün boyunca süren kürlenme süresi sürer. Uygulamadan 5-7 gün sonra üzerine araba park edebilir ve yürüyebilirsiniz.

Niğde baskı beton kaplama olarak da zemin baskı sistemleri, endüstriyel kaplama, kaldırımlar, bahçe yolları, duvar baskı kaplama ve tasarım beton süslemeleri gibi birçok uygulama Nevşehir’in tüm ilçelerinde baskı beton hizmetini sizlere sunmaktadır.

Niğde Baskı Beton Fiyatları

Niğde baskı beton fiyatları yöntemin son derece başarılı olması sebebiyle araştırılan başlıca konular arasında yer almaktadır. Baskı beton fiyatları diğer yöntemler ile kıyaslandığında daha ekonomik olduğu görülmektedir. Baskı beton fiyatları son derece şık olmasının yanı sıra oldukça da uygundur. Baskı beton fiyatlarını bazı unsurlar direk olarak etkilemektedir. Bu unsurların başında nasıl bir tercih yapıldığı gelmektedir. Tercihin durumuna göre işçilik de belirlenmektedir. İşçiliğin yoğun olması durumunda fiyat yukarılara çıkmaktadır. İşçilik baskı beton uygulamalarında bir müşterinin dikkat etmesi gereken en önemli konular arasında yer almaktadır. İstenilen sonucun elde edilmesi adına kaliteli bir işçilik hizmeti alınması gerekmektedir.