Nevşehir Baskı Beton

Nevşehir Baskı beton uygulamaları zemin açısından çok fazla tercih edilen bir yöntemdir. Baskı beton malzemesinin içerisinde bulunan renk pigmentleriyle her türlü ışın açısından dayanıklı olarak üretilmiş olup uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Baskı betonun sizlere sunduğu en güzel özelliklerinden birisi de sanki taşları tek tek yerleştirilmiş görüntüsü vermesidir.

Nevşehir şehrimizde de Nevşehir baskı beton olarak birçok mekan, mahalle gibi yerlerde hizmet vermekteyiz. Baskı beton işlemi için size sonsuz sayıda oluşturulan renk ve modellerden seçme özgürlüğünüz vardır. Zevk ve beğenilerinize uygun sistem size modern veya antik bir hava veyahut dilediğiniz bir modeli kısa bir sürede yapmaktadır. Günümüz teknolojisi sayesinde zemine uygulanan bu işlem ile insanların baskı beton nedir şeklinde düşündürmeye itmiştir. Burada sizin baskı beton hakkında tüm sorularınızı yanıtlayacağım.

Yaptırdığınız bu işlem size kısa bir süre sonra sunulmaktadır. Baskı betona belli bir bakım gerek yoktur. Sadece yılda 1-2 defa baskı betonun kalıplarında ki derzler ve aralıklarına macun ile yenilenmesi uygun olur. Her türlü dış etkenlerden etkilenmeyecek dizayn edilen baskı beton seçenekleri bu yönüyle de kendinden oldukça söz ettirmektedir. Baskı beton kaplama tercih eden birçok kullanıcı gayet memnun kalmış ve daha önce yaptırmadığından da oldukça pişmanlıklarını dile getirmiştir. Kesinlikle her alana ve her mekana uyum sağlayan bu konsept, bulunduğu her mekana da farklı bir hava katacaktır.

Nevşehir Baskı Beton ve Uygulamaları

Nevşehir’imizde de baskı beton yıllardır yapılmaktadır. Nevşehir baskı beton; zeminler, duvarlar, kaldırımlar, bahçe yolları, duvar üstü beton uygulamaları gibi birçok yerlerde hizmet sunmaktayız.
Baskı beton kolay yapılan bir işlem gibi gözükse de birçok sanatçıların bir heykel tıraşa yaptığı zarif dokunuşlar kadar dikkat gerektirmektedir. Baskı beton; dökülen özel beton ile aynı anda yüzeye uygulanan, betonla birlikte priz alan, toz tutmayan, aşınma ve darbelere dayanıklı, kaydırmazlık sağlayan, leke tutmayan, rengini soldurmayan kısacası sizin beklentilerinizin de üstünde bir uygulama olup gelecek nesillerle de yaşayacak yegane kaplama sistemidir.

Baskı beton uygulamasına başlamadan önce uygulanacak zemin temizlenmeli. Çim, kaya, çakıl, taş, eski beton kalıntısı gibi sorun olabilecek tüm maddeler ortadan kaldırılmalıdır. Eğer betonda yeteri toprak yoksa granül ile dolgu işlemi yapılması gerekmektedir. Bazı mekanlarda yetersiz topraktan kaynaklı tamamen bir granül dolgu işlemi yapılmaktadır. Bu ihtiyaca göre işin uzmanları tarafından belirlenmelidir.

Baskı beton uygulamasının en önemli şartlarından olan ön hazırlık işlemi bittikten sonra saha çalışmaları başlayabilir. Bundan sonra ki aşamalar daha kolay gelecektir. Sizlerin seçmiş olduğunuz baskı beton modeline uygun olan beton kalıpların seçilmesinden sonra ki aşama olan saha çalışmaları başlayabilmektedir.

Baskı beton formları ahşap veya metal olabilir. Baskı beton formları ahşap veya metal kazıklarla tutturularak beton dökülme işleminden sonra çıkarılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi ise drenaj işlemi için gerekli ve yeterli derecenin sağlanabilmesi oldukça önemlidir. Yaptırmış olduğunuz baskı beton ile şık ve estetik olduğundan çok dayanıklılığı da sizi son derece mutlu edecektir. Baskı beton kalıplarının hemen hemen birçok çeşidi mevcuttu ve siz bu sayede istediğiniz herhangi bir modele sahip olabilmektesiniz. Kısacası sizin zemininizi oluşturacak asıl unsurlar bu kalıplar olacaktır.

Nevşehir Baskı Beton Nerelerde Yapılmaktadır?

Merdiven ve duvarlarınız için de özel şekil ve şekillendirmeler uygulanmaktadır.
Şimdi ise baskı beton zamanı geldi. Özel ekipler ve uzman kişiler tarafından yerleştirilen harcın gereksinimlerini karşılayan bir çimento hazırlanır. Baskı beton harç kamyonuna yerleştirilir. Harç kamyonumuz yavaşça dönerek betonun yerleşmesine ve sertleşmesine engel olur. Harç kamyonun arkasında ki tambur sayesinde istenilen kıvama geldikten sonra harç zemine dökme işlemine geçilir. Hazır hale gelen harcımız dikkatli ve son derece dengeli bir şekilde dökülür. Temele dökülen harcın donmasını beklemeden hiçbir boşluk ve kabarcık kalmayacak şekilde son düzenlemeleri için dikkatlice incelenir.

Nevşehir Baskı Beton

Nevşehir Baskı Beton

Bu desenlerin çimentoya oturması için de yüzdürme adı verilen işlem yapılır. Belirli bir süreden sonra ise baskı beton işleminin son haline gelebilmesi için süpürge işlemi dediğimiz bir işlem yapılarak sonlandırılır. Kenarlar ve küçük detaylar için elle tutulan mala veya beton yüzeyinin geniş alanlarını çalıştırmak için boğa şamandırası dediğimiz bir alet kullanılır.
Baskı beton kalıpları da sizlerin istediğiniz model ve desenleri oluşturmakta asıl ana unsurlardır. Çünkü bu baskı beton kalıpları çok fazla büyük bir kategoriye sahiptirler. Sizler evlerinizin veya bahçelerinize uygun baskı beton kalıpları seçtiğinizde ortaya çok hoş ve estetik açısından zengin olacak bir görüntü sunulacaktır. Doğru baskı beton kalıplarını seçmek için de uzman kişi veya kişilerden yardım almalısınız. Bu şekilde uygulanacak baskı betonunuz da sizlere hoş görünümlü desenlere kavuşmakla birlikte ömrünüz boyunca kullanmanızı da sağlayacaktır.

Nevşehir baskı beton kaplama olarak da zemin baskı sistemleri, endüstriyel kaplama, kaldırımlar, bahçe yolları, duvar baskı kaplama ve tasarım beton süslemeleri gibi birçok uygulama Nevşehir’in tüm ilçelerinde baskı beton hizmetini sizlere sunmaktadır.

Nevşehir Baskı Beton Fiyatları

Nevşehir baskı beton fiyatları noktasında oldukça cazip bir şehirdir. Birçok firmanın baskı beton işi yapıyor olmasından dolay aralarında bulunan rekabet sebebiyle fiyatlarda oldukça cazip kampanyalar bulunmaktadır. Firmaların kampanyalarının yanı sıra baskı beton uygulaması diğer zemin kaplamalar ile kıyaslandığında son derece uygun oldukları gözlemlenmektedir. Uygulama hem son derece kaliteli hem tercih edilme olasılığı yüksek ve ayrıca oldukça da uygun fiyatlara yapılmaktadır.