Gün geçtikçe daha da yaygınlaşan ve kullanışlığının yanında estetiği ile de ilgi odağı haline gelen baskı beton uygulamaları birçok açıdan tercih sebebi olmaktadır. İzmir baskı beton uygulamaları yapan en kaliteli firmalardan birisi olarak işimizi severek yapıyor ve hakkını vermeye çalışıyoruz. Tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyor ve müşterilerimizin memnuniyeti adına her daim elimizden gelenin daha iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Farklı türde birçok zemin uygulamaları olsa da bunların hiçbirisi baskı beton uygulamalarına eşdeğer olamamaktadır.

Baskı beton uygulamaları kısa sürede tamamlanan ve teslim edilen bir uygulama gibi gözükse de incelikleri açısından oldukça detaylıdır. Bu yüzden kesinlikle uygulama işlemi işini bilen profesyonel eller tarafından gerçekleştirilmelidir. İşini severek ve ciddiye alarak yapan bir firma olarak her daim müşterilerimize karşı açık ve şeffaf olduk. Bu yüzden İzmir baskı beton uygulamalarını nasıl gerçekleştirdiğimizi sizlere kademe kademe anlatalım.

İzmir Baskı Beton Sözleşmeli Çalışma

İlk olarak hem kendimiz hem de müşterimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına yapacağımız her işlemi en ince ayrıntısına kadar sözleşmeye döküyoruz. Bu sözleşmenin bir nüshasını kendimiz bir nüshasını da müşterimize teslim ediyoruz. Sözleşme de saha elemanlarımızın çıkarttığı fiyat cetvelinden müşterimizin kullanmamızı istediği taş deseni ve rengine kadar her tür detay yer almaktadır. Böylece işlem tamamlandığında kimse birbirine şu olacaktı ya da olmayacaktı gibi bir şey diyememektedir. Çünkü sözleşmede ne üzerine karar kılınmışsa aynen teslim edilmektedir.

İzmir baskı beton sözleşme maddelerine harfiyen uymakta olup kesinlikle müşterilerine eksik iş teslim etmemektedir. Eğer sözleşmenin haricinde müşterimiz yapım başlamadan renk veya desen noktasında karar değiştirip başka bir desen ve renk isterse bu noktada da yine müşterilerimize elimizden gelen her tür kolaylığı sağlıyoruz.

Baskı beton hakkında bilgi almak için Baskı Beton Nedir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Saha Çalışması

Baskı beton işlemlerinde yapılacak en önemli işlerden birisi saha çalışması olmaktadır. Baskı beton uygulamasının yapılacağı zemin her tür çöp, kir, çalı, çimen, kaya, taş parçası, toprak kütlesi ya da eski beton parçalarından tamamen arındırılmalıdır. Şayet hala zemin uygun bir hale gelmediyse İzmir baskı beton saha ekibi en az 4 inçlik granül dolgu ya da alt taban çalışması ile zemini uygun hale getirmektedir. Çünkü alt taban dolgusu en önemli işlerden olmaktadır, bu sayede betonun düzgün bir şekil alması ve donma ısısının azaltılması amaçlanmaktadır.

Betonu Şekillendirme

Baskı beton uygulamamız için en önemli koşullardan olan alt tabakanın hazır hale gelmesiyle birlikte artık formlar ayarlanabilir. Ahşap, plastik ya da metal levhalardan hazırlanabilen formlar baskı beton için kullanılacak ve yine bunlar metal kazıklar ile birbirine tutturulacaktır.

Formların beton sertleştikten sonra kolayca çıkarıla bilmeleri için vidalı veya daha başka özel çivilerle kazıklara düzgün bir şekilde bağlanması gerekmektedir. İzmir baskı beton şekillendirme ekibi bu noktada profesyonelliğini konuşturmakta ve en ufak bir sorunla karşılaşılmadan drenaj için en uygun dereceyi kolaylıkla tutturmaktadır.

Baskı Betonu Yerleştirme

Alt tabaka işlemi halledilmiş, formlar belirlenmiş ve artık baskı beton zamanı gelmiştir. Baskı beton uygulamasını yapacak olan tecrübeli ustalarımız dökülecek olan betonun her tür iç malzemesini hazırlayıp beton mikserinde iyice homojen bir hale gelinceye kadar karışmasını sağlamaktadırlar. Donmaması için bir yanda dönen harç bir yandan da uygun hava koşulları içerisinde zemine dökülme işlemi yavaş yavaş başlatılır.
Bu aşamada zemin baskı beton yerleştirme ustalarımız ellerindeki gerekli araçlar yardımı ile dönen tamburdan dökülen betonu zeminin her yerine eşit olacak şekilde dağılmasını ayarlamaktadır. Bu aşamada en önemli olan ve en çok dikkat edilmesi gereken nokta kesinlikle zeminde hiç boşluk kalmamalı ve beton yüzeyinde hava kabarcıkları oluşmasına müsaade edilmemelidir. Dökülen beton zeminin üst kenarına gelene kadar dökülmesine devam edilir.

Şap Betonun Hazırlanması

Kalıplar halinde dökülen betonumuz sertleşmeden hemen üst bölgesinde düzenleme işlemi yapılmaktadır. Betonun yüzeyi pürüzsüz hale gelinceye kadar yüzdürme işlemi yapılmaktadır. Bu işlem ise şamandır adı verilen özel bir mala gerektirmektedir. Şamandır adı verilen alet, İzmir baskı beton şaplama ustalarınca kenarlar ve detay çalışmaları için elle de tutulabilen ve boğa şamandırası olarak da adlandırılan küçük bir mala da olabilir.
Burada önemli olan yüzeydeki pürüzlerin ve her tür sıkıntının giderilmesi işleminin tastamam yapılmasıdır. Bu işlem esnasında eğer varsa eğer zeminin kenarlarında ki ve eklem kısımlarındaki sorunlarda düzeltilmelidir.

Bu aşamada beton zeminimize çelik malalama işlemi yapılmaktadır. Bu işlemden sonra beton sertleşene kadar dinlenmeye bırakılmaktadır. İzmir baskı beton taşlama ustalarımız sertleşme işleminden sonra beton zeminin yüzeyi boyunca oldukça sert ve düzgün bir son kat işlemi yapmaktadır. Buradaki, çelik malalama işlemi ustaların diz kapakları ile yüzey boyunca patinaj yapmak suretiyle gerçekleştirilir. Tercih edilen desen ve seçilen renk bu aşamada devreye girmektedir.

Bu aşamada da son olarak yüzeye kimyasal bir kürleme işlemi uygulanır, çünkü bu kimyasal kür sayesinde sızdırmazlık ve yüzeyin korunması amaçlanmaktadır. Böylece sizlere çok uzun yıllar en ufak bir problem yaşamadan kullanabileceğiniz baskı beton sistemleri yapılmış olur.