Isparta Baskı Beton

Günümüzde Isparta Baskı Beton son sistem teknoloji yardımı ile tüm zemin, alanlarda birden farklı seçenekleriyle müşterinin beğenisine sunulan zemin kaplama sistemidir. Kauçuk, fiber, poliüretan kalıplar üzerine Baskı beton uygulanabilir. Gerek hız, gerek maliyet gerek ise dayanıklı yapısıyla insanların tercihi olmaya baskı beton uygulama günün her alanında karşılaşmak mümkün. Ancak her işte olduğu gibi baskı beton uygulamalarında da kalite farkları bulunmaktadır. Isparta Baskı Beton uygulamaları hakkında fiyat, seçenek ve detaylı bilgi almak için öneri formunu doldurabilir, konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Isparta Baskı Beton ile bir çok desen ve model çeşitli istenilen taş model üzerine oluşturulabilen, göze ve cebe hitap eden kaliteli yapılar olarak öne çıkıyor. Baskı Beton sistemi denildiğinde akla ilk zemin yapı üzerine uygulanan teknik gelse de aslında çok çeşitli uygulama alanlarına sahip bir sistem bütünlüğüdür, ortak özellikleri ise darbeye dayanıklı, uzun yıllar kullanılabilen, leke tutmayan, tozutmayan, çevre alan ve uygulanan alanda görüntü kirliliği engelleyen kaliteli işçiliklerdir.

Uygulama Alanları Nerelerdir?

Çevre düzenlemeleri
Kent merkezleri
Trafik ve yürüyüş yolları
Turistik tesisler
Restorasyon alanları
Müstakil ev, bina dükkan çevreleri
Garaj giriş ve içi
Bahçe düzenlemeleri ve iç mekanlar
Marina, liman ve rıhtımlar
Kaldırımlar ve otoparklar gibi alanlarda kullanılması mümkün.

Baskı beton uygulaması avantajları yalnızca, maliyet ve zamandan tasarruf olması demek yanlış olur. Uygulamada kullanılan malzemelerin tamamına yakını doğal malzemeler ve doğaya zarar vermeyen yapısıyla, sahada blok olarak uygulanmasına rağmen tek tek yerleştirilmiş bir görüntüde olup zeminde zamanla oluşabilecek deformasyonlardan etkilenmediği, aynı düzeydeki düzgün ölçülerini uzun zaman muhafaza ettiği, zamanla malzeme içerisinde otların çıkıp görüntü kirliliği oluşturmadığı, alan şart ve mevsim şartlarına tam direnç ve uyum sağlayabilmesi avantajlarından bazılarıdır.

Isparta Baskı Beton

Isparta Baskı Beton

Beton yüzeyine uygulanabilen pratik yöntemli yüzey sertleştirici ve renklendirici ( csh colour surface hardener) yardımı ile standart bir betona oranla 4 ile 8 kat arasında fazla arttırıla bilinir. Malzemenin içermiş olduğu CSH’ın dış etmenler, yaz mevsiminde güneş ve nem, kış mevsiminde soğuk ve yağışlar gibi durumlara dayanıklı olması sebebiyle bu renklerin solması eski bir görünüm kazanmasını engeller, ilk zamanki halinde kalmasını sağlar. Bunun yanı sıra betonun içerisinde kullanılan mukavemet arttırıcı fiber (mer, mono filament reinforcing) ve diğer özel katkılar (aea aie entraining agence) etkisiyle betonun direnci daha fazla arttırılmaktadır.

Uygulandıkları mekanlara güzellik katan Baskı Betonlar, ülkemizde
Baskı beton kalıpları
Perde duvar kalıpları
Sütun ve kolon kalıpları
Parke taş kalıpları
Fiber beton kalıpları uygulamaları olarak ayrılır.
Isparta Baskı Beton Bünyesinde
Duvar baskı beton
Zemin baskı beton
Endüstriyel beton
Dezaktif beton
Yapay Kaya ve Şelale
Epoksi
Beton silme partlatma işlemlerine ulaşmanız mümkün.

Duvar Baskı Beton, hem yaşam alanlarımız, hem işletmesini üstlendiğimiz mekanlarda hem de bahçe duvarlarımızda uygulanması kolay, maliyeti düşük son teknoloji ile istenilen şekil biçimde yapılabilen işlemlerdir.

Duvar baskı beton sistemleri
Park, bahçeler
Otopark içi ve dışı
Okullar ve hastaneler
Müstakil binaların tüm cepheleri
Fabrikalar
Sokak, kaldırım, trafik alanlarında uygulanabilirliği ile çok farklı yerlerde görmek mümkün.

Geniş bir kullanım alanlarına sahip bu modern görünüşlü kaliteli yapıları Isparta Baskı Beton aracılığıyla sahip olabilirsiniz.
Zemin Baskı Beton kolay uygulanırlığı, kaliteli ve doğa dostu malzemeleri, darbelere karşı dayanıklı olmasıyla, uygun fiyatlı uzun yıllar kullanımı, açık ve kapalı alanlarda sorunsuz kullanımı, soğuktan ve sıcaktan etkilenmeyen yapısı, istenilen renk ve şekle göre yapılabilirliği başlıca tercih sebeplerindendir. Zemin Baskı Beton işlemi özellikleri ile diğer baskı beton çeşitlerinden bir adım öne çıkıyor. İstenilen şekle, renge göre en yakın sonuçlar alınabilen bu uygulamanın bu yüzden de bir tercih sebebi olabilir demek yanlış olmaz.

İşleme başlamadan önce, müşterinin istediği ölçü, renk ve şekilde yapılacak olan zemin baskı beton için yapılması gereken ilk işlem toprak analizidir. Gerektiği takdirde zeminin tamamı ya da kısmi olarak granül dolgu doldurarak eğer kirliyse (çim, taş, çakıl) temizlenerek beton dökme işlemi öncesi son hazırlıklar yapılmış olur.

Endüstriyel Beton veya Endüstriyel Kaplama, ana malzemesi epoksi olan insanların sık sık girip çıktıkları mekanlar için anti bakteriyel forma sahip olan bu kaplama türü endüstriyel sektörün şimdiden vazgeçilmezi haline gelmiştir. Epoksi, kolay temizlenen zamanın yıpratıcı etkilerine dayanabilen beton üzerine likit olarak uygulanan, kuruduktan sonra, suya; soğuk ve sıcağa dirençli, kolay temizlenen bir çok alanda kullanılabilen kaliteli bir reçinedir. Epoksi için bazı kriterlere ihtiyaç duyulmaktadır basınç dayanımı 25 n/mm2 olan en az C25 ile basınç çekme gücü 1.5 n/mm2 olmalıdır. Çatlak kontrolü ile yapılan testler sonrasında derz işlemi yapılmalıdır. Derz işlemleri daha ince hesaplamalar üzerine yapıldığından ötürü uzmanlar ve ustalar tarafından yapılması tercih sebebidir.

Avantajları:
Anti bakteriyeldir
Estetik bir görünümü vardır
Tozmaz, kolay temizlenir
Yüksek mekanik mukavemetine sahiptir
Uzun ömrü ile yağ ve çeşitli kimyasallara dirençlidir
Sürtünme ve aşınma gibi sorunlar karşısında yıpranmaz
Bakımı zahmetsiz ve kolaydır.

Yapılacak epoksi uygulamaları profesyonel ekip tarafından yapılması çok önemlidir. Bu işlem sırasında yapılabilecek en ufak bir hata tüm çalışmanın baştan yapılmasına neden olabilir. Bu ve diğer baskı beton işlemleri yaptırmadan önce iş yapacağınız firmanın referanslarını yakından inceleyip numunelerini görerek daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.
Tüm bu işlemlerin yanı sıra Isparta Baskı Beton’da Yapay Kaya ve Şelale yapımı işlemleri, beton silme, parlatma işlemleri için yardım alabilirsiniz.
Isparta Baskı Beton Beton süslemeleri, Tasarım Beton, Duvar Baskı Kaplama, Endüstriyel Zemin Kaplama gibi uygulamaları yapmaktadır.