Erzurum Baskı Beton

Erzurum Baskı beton hemen hemen herkesin zemin kaplaması için tercih ettiği ilk uygulamalardan birisidir. Gerek dayanıklılığı olsun gerek de uzun yıllar boyunca kullanılabilecek olması ve beklenilenden daha az sıklıkta bir bakımının olması tercih sırasında ilk başta olmasına etkendir.

Erzurum baskı beton olarak yaptığımız her baskı beton hizmetimizin de arkasındayız.
Şimdi ise sizlere baskı beton nedir, nasıl yapılır, yapılan belli bir bakımı var mıdır, uygulama aşamaları nelerdir? Bunları anlatacağım.

İlk sorumuz olan baskı beton nedir sorusunu sorusunu yanıtlayalım. 

Baskı beton uygulama süresinin kısalığıyla da gönüllere taht kurmuştur. Çünkü bizler her işimiz de olduğu gibi bazı zemin dizaynlarında da uygulama hızı önemlidir. Baskı betonun en güzel özelliklerinden birisi de sanki taşların tek tek döşenmiş olarak görünmesidir ve %90 doğal maddelerden oluşmaktadır. Her mekanda rahatlıkla kullanılabilecek olması her çeşit renk ve desenleri de içerisinde barındırması en önemli diğer özelliklerinden birisidir.

Bazı zeminlerde uygulanan işlemler için de tek tek döşenen bir uygulama olmadığı için de taşların aralarında otlar oluşmasını baskı beton uygulaması ile engeller.
Uygulanılacak mekana da uyumu açısı ile beraber sizin de istediğiniz renk ve modellerde yapılmaktadır. Bu aşamayı bir uzman tarafından karar vermeniz ise sizin açınızdan daha iyi olabilmektedir. Uygulayacağınız mekana isterseniz antik bir hava isterseniz de modern bir hava veyahut da dilediğiniz bir uygulama yapılması da tamamen sizin zevkinize kalmış.

Baskı betonun malzemeleri için de bulunan renk pigmentleri sayesinde de aynı renginde uzun yıllar boyunca kullanabileceksiniz ve zararlı ışınlar rengini soldurmasına izin vermeyecektir.

Her türlü dış etkenlerden de etkilenmediği için kendini bu konuda da söz ettirmeyi başarmaktadır.
Bunlarla beraber yaptıran insanlarla Erzurum baskı beton olarak daha sonra konuştuğumuzda ise daha önce yaptırmadıkları için pişman kalmış olup son derece de yapılan hizmetlerden memnun kalmışlardır.

Günümüz içinde bu zamana gelen teknolojide son derece dayanıklı ve uzun yıllar boyunca da sıkıntı çekmeden kullanabileceğiniz bir işlem olan baskı beton nedir sorunun da cevabını bu şekilde vermiş olduk.

Erzurum Baskı Beton Nasıl Yapılır?

En çok tercih edilen baskı beton uygulaması sıralamada birinciliği ele vermemeye devam etmektedir. Birçok uygulamalardan önce nasıl ki zeminde bir temizlik mevcutsa, bu baskı beton uygulamasında da yapılacak olan zemin için bir temizlik yapılması gerekmektedir. Zeminde bulunan çim, çakıl, taş, toprak parçaları, eski beton kalıntıları gibi yabancı ve işe engel olabilecek her türlü maddeler kaldırıldıktan sonra saha çalışmalarına geçilebilir.

Eğer uygulanılacak zeminde yeterli miktarda toprak yoksa granül dolgu işlemi uygulaması ile doldurulması gerekmektedir. Bazı zeminlerde ise zeminin tamamına granül dolgu işlemi yapılması gerektiği durumlar olabilmektedir.

Bu yapılacak işleme ise anca bir uzman tarafından veya bir usta tarafından karar verilmesi doğrudur.
Bu zeminin granül dolgu aşamaları bittikten sonra diğer aşamalar ise beklenilenden daha hızlı gelişmektedir. Sizin seçtiğiniz modellerde baskı beton kalıplarının seçiminden sonra baskı beton uygulaması başlanmaktadır.

Erzurum Baskı Beton

Erzurum Baskı Beton

Beton dökülme işlemi sırasında ahşap veya metal olmak üzere iki tip kazık vardır. Bu kazıklarla tutturulduktan sonra beton dökme işlemi gerçekleştirilir ve bu işlem son bulduğunda ise ahşap veya metal olan formlar tutturuldukları yerlerden çıkartılmalıdır.

Yaptırmış olduğunuz bu baskı beton ile ve sizin seçtiğiniz model ile de uygulanan mekanınıza son derece estetiklik kazandırmış olacaktır. Bununla beraber nesiller boyunca da kullanabileceğiniz uzun ömürlü ve dayanıklı bir baskı betona kavuşmuş olacaksınız.

Erzurum Baskı Beton Zemine Nasıl Uygulanır?

Baskı beton nasıl uygulanır aşamasını geçtikten hemen sonra da baskı betonun zemine nasıl uygulandığından söz edelim.

Öncellikle en temel ihtiyaçlarımızdan biri olan harcın hazırlanması uzman ekiplerimizin tarafından gerçekleştirilir.

Genelde zemin baskı betonlarında 4 inç ebatında taşlar kullanılmaktadır. Hazır hale gelen harcımız dikkatli ve dengeli bir biçimde zemine dökülür. Harcı zemine döktükten sonra ise taşlama işleminin yapılması için de tercih edilen desendeki baskı beton uygulaması ile tamamlanır.

Ardından bu desenlerin çimentoya oturması için yüzdürme adı verilen işlem ile de asıl uygulaması tamamlanır. Son olarak da baskı beton uygulamasının son halini alması için süpürge olarak adlandırdığımız işlemi gerçekleştirerek de uygulama sonlandırılır ve karşınıza son derece hoş görünen bir hizmet çıkar. Bu şekilde de baskı beton zemine nasıl uygulanır sorumuzun da yanıtını sizlere vermiş olmaktayız.

Erzurum Baskı Beton Uygulamasında Kullanılan Baskı Beton Kalıpları Nedir?

Baskı beton kalıpları istediğiniz modele kavuşmanız açısından da en önemli ana unsurlardan biridir. Bununla beraber birçok seçeneği de bünyesinde barındıran bu kalıplar her türlü desen ve renklerde modeller olmaktadır. Doğru baskı beton seçimi için de bir uzman tarafından yardım almanız faydalı olacaktır. Erzurum bakı beton olarak bu işi en ehlileri olduğumuzu hatırlatmak isteriz.

Baskı beton kalıbını seçtiğinizde ortaya hoş ve estetik olarak mekanda ciddi değişikliler yapacaktır.

Erzurum Baskı Beton İle Alınabilecek Hizmetler

Duvar Baskı Beton
Zemin Baskı Beton
Endüstriyel Beton
Dezaktif Beton
Yapay Kaya ve Şelale
Silme ve parlatma işlemlerinden faydalanabilirsiniz.
Erzurum baskı beton olarak şehrimizde ki her ilçelere gidip bu hizmeti vermekteyiz.