Çankırı Baskı Beton

Baskı beton işlemi, başta kuvars olmak üzere birçok karışım ile yapılır. Hava koşullarına karşı dirençli özellik göstermesi işlemin tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasındadır. Bununla birlikte, görsellik açısından taş ile benzerlik gösterir. Çankırı baskı beton işlemi hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.

Çankırı Baskı Beton Özellikleri

Baskı beton görünümü ile beğenilir. Taş görüntüsü isteyen birçok kişinin en önemli tercih etme sebebi de estetik bakış açısıdır. Ancak taş ile yapılan işlemlerde; kısa sürede bozulma, aşınma, parlaklığı kaybetme ya da su birikmesi başta olmak üzere birçok problem yaşanır. Fakat baskı betonda böyle bir durum söz konusu değildir.
Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin ilk günkü parlaklığını korumaya devam eder. Kullanılan malzemeler ve cila maddesi güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklıdır. Bu sayede aradan geçen zamana rağmen beton tıpkı ilk günkü gibi görünür.

Hava şartlarına karşı direnç gösterir. Donma ve çözülmeden kaynaklı pullanma olayları yaşanmaz.
Kaygan değildir. Yollarda kullanıldığı takdirde düşme ya da kayma problemleri yaşatmaz.
Çevreye karşı duyarlıdır. %90 oranında doğal malzemelerden üretilir.
Diğer işlemlere göre oldukça dirençlidir.
Mukavemeti yüksektir.
Taşlar hareket etmez.

Çankırı Baskı Beton Faydaları

İklim Şartlarına Uygundur: Havaların aşırı sıcak ya da soğuk olduğu yerlerde kullanım imkânı tanır. Diğer malzemelerin aksine hava şartlarından etkilenmeyerek kaliteli kullanım sağlar. Taşların arasına su girmesi engellenir. Bu özelliği ile birçok zemin işlemlerinden çok daha faydalı ve kullanımı rahat olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda bu özelliğinin yanı sıra fiyat noktasında da oldukça hesaplıdır.

Uygulanma Süresi: Baskı beton işleminin uygulanma süresi oldukça kısadır. Bu sayede kısa sürede kullanıma hazırdır. Zemin işlemleri arasında uygulanması en basit ve kısa süreli işlem olarak bilinmektedir. İşlemin çabuk yapılmasının maliyete de oldukça katkısı bulunmaktadır.

Uygulanması Kolaydır: İşlem yapılırken uğraş gerektirmez. Kolay bir şekilde uygulanarak kullanıma hazır hale gelir. Uygulanması bakımından diğer yöntemler ile kıyaslandığında çok rat bir uygulanışı vardır. İşin ilgili firmaya verilmesinden çok kısa bir süre içerisinde işlem tamamlanmaktadır.

 

Çankırı Baskı Beton

Çankırı Baskı Beton

Parlaktır: Baskı beton cilalama işlemi sayesinde son derece parlaktır. Bu sayede yollarda bile kullanılabilir. Sürücülerin gece yolculuklarında bile güvenle seyahat etmesi sağlanır. Diğer zemin yöntemleri ile bakıldığında görüntü bakımından birçok olumlu özelliği bulunmaktadır. Üstelik diğer yöntemlere göre parlaklığını en uzun koruyabilen yöntemdir.

Renk ve Desen Açısından Zengindir: İşlem yapılırken müşteriye yüzlerce seçenek sunulur. Zengin seçeneklerin arasından; çeşitli unsurlara dikkat edilerek seçim yapılması istenir. Her ortama eve veya iş yerine uygun olan model ve renk baskı beton çeşitleri içerisinde bulunmaktadır. Çeşit bakımından zengin olması da tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

Kaydırma Yapmaz: Malzemenin temel özelliği sayesinde birçok alanda kaydırma sorunu oluşmaz. Bu sayede yollarda ve havuz kenarlarında kullanıma uygundur. Diğer zemin işlemlrinde kullanıcılar tarafından oldukça fazla şikayet konusu olan kaydırma baskı beton yöntemi içerisinde bulunmamaktadır. Bu sebeple de tercih edilme sıklığı oldukça fazladır.

Çankırı Baskı Beton Kullanım Yerleri

Çankırı baskı beton geniş bir alanda kullanım imkânı sunar. Bu sayede iç ve dış mekânda çeşitli amaçlarla kullanılır. Kullanılan malzemenin özelliği ve geniş bir yelpazeye sahip olması aşağıdaki alanlarda kullanılmasına imkân tanır:
Havuz kenarlarında ve içlerinde
Park yollarında
Çevre düzenlemelerinde
Dekorasyon işlerinde
Okul bahçelerinde
Hastane bahçelerinde
Otopark ve garajlarda
Metro istasyonlarında
Hamam, sauna gibi mekânlarda
Kültürel yerlerde
Turistik tesislerde
Kaldırım ve fuar alanlarında
Alışveriş merkezlerinde
Çeşitli dükkânlarda
Trafikte.

Çankırı Baskı Beton Yapılışı

Baskı beton; sıklıkla kullanılan bir işlemdir. Uzun ömürlü, dayanıklı ve kullanışlı olması sayesinde bilinçli müşterilerin tercihleri arasında yer alır. Bununla birlikte; aşınma yapmaması da teknolojinin temel seçilme nedenleri arasında yer alır.

Baskı beton işlemini alanında uzman kişiler itina ile yapmaktadır. İşleme başlamadan önce uygulanacak zeminin tertemiz olması sağlanır. Zeminde beton, ot, taş, çakıl ya da kum varsa hepsi iyice temizlenir. Eğer temizleme işlemi düzgün bir şekilde yapılmazsa baskı betonda çatlama meydana gelir.

Eğer uygulanacak alan toprak ise özenli bir şekilde sıkıştırma yapılır. Sıkıştırma işlemi, istenilen sonucun ortaya çıkması için son derece önemli bir adımdır. Zemin sıkıştırma yapılırken silindirler kullanılır. Gereken sonucun alınıp alınmadığı çeşitli testlerle kontrol edilir. Eğer istenilen sonuç alınmazsa tekrardan sıkıştırma işlemi yapılır.
Gerekli görüldüğü takdirde granül dolgu yapılır.

Eğer hava şartları rüzgârlı ya da soğuk ise uygulama yapılmaz. Hava şartlarının uygun olması işlemin kalitesini belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Çankırı Baskı Beton Fiyatları

Çankırı baskı beton fiyatları değişiklik gösterir. Fiyatlara; kullanılan malzeme, renk, şekil ve zeminin özellikleri başta olmak üzere birçok unsur etki eder. Ancak genel itibari ile baskı beton bütçe dostu bir işlemdir. Kalıcılığı ve kalitesi düşünüldüğünde harcanan paradan daha fazlasını hak ettiği bilinen bir gerçektir.
Siz de iç ya da dış mekânlarda kaliteli bir malzemeden çağını yakalayan işlem yaptırmak isterseniz baskı betonu tercih edebilirsiniz. Bu sayede gelecekte de ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı göreceğinizi temin ederiz.