Burdur Baskı Beton

Burdur baskı beton işlemi, son teknolojinin ürünüdür. Çağını yakalayan bu teknoloji, geleneksel yöntemlerden sıyrılarak diğer beton işlemlerini gölgede bırakır. Kullanışlı olan baskı beton işleminin kısa sürede uygulanabilir olması, birçok insanın tercih etme nedenleri arasında yer alır. Siz de baskı beton yaptırmak isterseniz, yazımızın tamamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burdur Baskı Beton İşleminin Özellikleri

Baskı beton işlemi belirlenen alana kolayca yapılır. İşlem süresi oldukça kısadır. Geleneksel metotlardan sıyrılan baskı beton işlemi, modern görünüm sergilerken istenilen şekilde ortaya çıkartılır.
Kullanılan alana göre; etnik ya da modern görünüm ortaya koyabilirsiniz. Bu tamamen sizin kullanmak istediğiniz modele bağlıdır. Kültürel mekânlarda kullanılmak istenirse etnik desenlere göz atılabilir.

Baskı beton yapılan malzemeler, sıradan taşlara göre 4-8 kat daha fazla dayanıklıdır. Mukavemet gücü yüksektir. Görüntü taşa benzemesine karşın uygulama şekli nedeni ile son derece kullanışlıdır. Taş beton işlemindeki gibi su birikmesi, boşluk ya da yüzeyin aşınması problemleri ile karşı karşıya kalınmaz.

Görüntü açısından ise estetik ve kullanışlıdır.

Burdur Baskı Beton Faydaları

Baskı beton işlemi birçok zeminde kullanılabilir. Çağını yakalayan işlemlerde doğal taşlar kullanılır. %90 oranında doğal malzemeler ile itina ile işlem yapılır. Uzun ömürlü kullanım imkânı vardır.
Dışardan gören kişiler taşların tek tek yapıştırıldığı düşünür. Ancak günümüzün baskı beton işlemi, hem kaliteli hem de gösterişlidir. Doğallığını konuşturan baskı beton desenleri ve renkleri hayli zengindir. Yüzlerce seçenek arasından beğenilerinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Hava şartlarından etkilenmez. Kar, don, buz ya da deniz suyuna karşı direncini korur.
Güneşin zararlı ışınları karşısında solma yapmaz. Bu sayede parlaklığını korur. Aradan ne kadar zaman geçmiş olursa olsun ilk günkü parlaklığını korur.
Tozutmaz. Bu sayede yoğun hijyen gerektiren sağlık alanlarında bile güvenle kullanılabilir. Ayrıca temizlenmesi oldukça kolaydır.

Burdur Baskı Beton

Burdur Baskı Beton

Kullanılan malzemeler çevreye karşı duyarlıdır. Gelecek nesillere kalıcı ve kaliteli bir miras bırakabilirsiniz.
Kısa sürede uygulanır. İklim şartlarına göre birçok gün içinde kullanıma hazırdır.

Burdur Baskı Beton İşlemi Kullanılabilecek Yerler

Baskı beton birçok alanda güvenle kullanılabilir. Sadece dekoratif olarak güzel görünmekle kalmaz aynı zamanda son derece uzun ömürlüdür. Baskı beton uygulanabilen alanlar arasında şunlar gösterilebilir:
Hastane bahçesi
Okul bahçesi
Park
Bahçe
Garaj
Apartman önü
Havuz kenarı
Yollar
Çevre restorasyonu
Dekorasyon
Alışveriş merkezi
İş merkezi
Turistik tesisler
Yollar
İç mekân düzenlemesi
Teras katlarının dekore edilmesi
Bahçe yolları
Dükkân içleri ve kapı önleri.

Baskı beton işlemi birçok alan ile birlikte duvarlarda da kullanılabilir. Yapısal açıdan kaliteli olan işlem, leke tutmayan özelliğe sahiptir. Bu sayede sık sık temizlenmeye gerek duymaz.
Baskı beton işlemi güvenlik gerektiren yerlerde de kullanılır. Gece sürüşlerinde güvenliği sağlamak amacı ile yapılır. Parlaklığı ve kaydırmaz özelliği ile bilinen işlem sürücüler için meydana gelecek kayma nedenli kazaların önüne geçer. Ayrıca su birikintisi oluşturmaması yolculukları keyifli hale gelmesini sağlar.

Burdur Baskı Beton İşleminin Faydaları Nelerdir?

Çevreye zarar vermez.
Uygulamanın her hangi bir şekilde çevreye zararı bulunmamaktadır. Tam tersine çevreye faydası bulunması sebebiyle tavsiye edilmektedir.
Yüzey daima düzgün görünür.
Görüntüsünün düzgün olması sebebiyle her zaman tavsiye edilmektedir.
Bütçe dostudur.
Fiyatları son derece makul aralıklardadır. Her bütçeye uygun bir baskı beton muhakkak bulunacaktır.
Kaliteli görünür.
Görüntüsü son derece şık ve zarif olması sebebiyle oldukça beğenilmektedir.
Solma yapmaz, parlaklığını korur.
Diğer zeminlerde yaşanmakta olan ve oldukça şikayet konusu olduğu bilinen solma durumu baskı beton yöntemi ile yaşanmayacaktır. Parlaklığın ortadan kalkması gibi bir sorun da hiçbir zaman yaşanmayan sorunlar arasındadır.
Aşınmaya karşı dayanıklıdır.
Zeminlerin klasik sorunlarından olarak bilinmekte olan aşınma sorunu baskı beton işleminde görülmemektedir. Her hangi bir aşınma bu yöntemde karşılaşılabilir sorunlar arasında değildir.
Mukavemeti yüksektir.
Mukavemet seviyesinin yüksek olması sebebiyle tahrifat olma ihtilali oldukça azdır.
Taş aralarında ot birikmesi engellenir.
Taş aralarında her hangi bir yabancı ot birikmesi gözlemlenmemektedir. Bu sebeple de tercih edilebilirliği yüksektir.
Taşlar yerinden oynamaz.
Taşların yerinden oynaması veya çıkması gibi sonunlar oluşmamaktadır.
Betondaki gözenekleri kapatır.
Beton içerisinde bulunan gözenekleri kapatarak bu durumun meydan vereceği olumsuzlukların önüne geçilmiş olmaktadır.
Betonun nefes almasına imkân tanır.
Betonun nefes almaya ihtiyacı bulunmaktadır. Baskı beton uygulaması ile birlikte bu ihtiyaç oldukça kaliteli bir şekilde görülmektedir.
Hızlı bir şekilde uygulanır.
Uygulaması son derece hızlı yapılmaktadır. Bu da hem fiyat hem kullanım açısından oldukça önemlidir.
Zemin düzgün görünür.
Görüntü son derece şık ve güzeldir.

Burdur Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton işlemi yapılmadan önce müşterinin fikri sorulur. Uygulanacak alan ve iklim koşullarına dikkat edilerek işleme başlanır. Desene ve renge karar verilmesi için müşteriye yüzlerce seçenek sunulur.
Baskı beton uygulanacak alan iyice temizlenir. Beton, çim, toprak ve taşlar varsa itina ile sökülür. Gerekli temizlik işlemi yapıldıktan sonra zeminin pürüzsüz olması sağlanır.
Baskı beton fiyatları ise değişiklik göstermektedir. Fiyatlara etki eden faktörler; uygulanacak alan, mukavemet gücü, kullanılan malzemeler ve baskı beton işleminin büyüklüğüne göre bütçe belirlenir.
Siz de Burdur baskı beton işlemi yaptırarak gelecek nesiller için kalıcı ve sağlıklı bir yatırım yapabilirsiniz.