Bolu Baskı Beton

Bolu baskı beton işlemi, geleneksel yöntemlerden sıyrılarak son teknolojinin ortaya çıkardığı bir uygulama yöntemidir. Yapılışı ve uygulama süresi kısa olan baskı beton işlemi, profesyonel görünüm sergiler. Birçok alanda kullanılabilen baskı beton işlemi farklı şekillerde kullanılmaya uygundur. Bu sayede birçok insan hem iç hem de dış mekânlarda baskı beton teknolojisini kullanmayı tercih eder.

Bolu Baskı Beton Özellikleri

Geleneksel yöntemlerde beton işlemi yapılırken taş tercih edilirdi. Fakat taşlarla yapılan beton işlemi, kısa sürede görünümünü ve dayanıklılık gücünü kaybeder. Ortaya çıkan rahatsız edici görünüm, kalite açısından da başarısızdır. Baskı beton teknolojisi ise kolayca uygulanabilmesine karşın; estetik açıdan başarılı ve dayanıklılık gücü yüksektir. Üstelik görüntüsü tıpkı taşlarla yapıldığındaki gibi modern ve şıktır.

Baskı beton işleminde yüzlerce desen ve renk bulunur. İşleme başlanmadan önce müşteriye nasıl bir tarzda uygulama istediği sorulur. Renk konusunda da karar verildikten sonra baskı betona başlanır. Bu sayede istenilen görünüm en başarılı hali ile ortaya çıkarılır.

Baskı beton işleminde kullanılan malzemeler çevre dostudur ve %90 oranında doğaldır. Bu sayede birçok sıradan beton işleminin aksine doğaya herhangi bir zararı yoktur.
Bolu baskı beton işleminin bir diğer özelliği ise dayanıklılık seviyesidir. Kullanılan malzemelerin kaliteli ve mukavemetinin yüksek olması sayesinde; kar, don, soğuk, sıcak, deniz suyu ya da yağlanma gibi birçok probleme karşı herhangi bir aşınma ve yıpranma yaşatmaz. Üstelik güneş ışınlarının dik geldiği aşırı sıcak günlerde bile yüzey renginin parlaklığını korur. Baskı beton, ne kadar süre geçerse geçsin matlaşmaz ve dayanıklı yapısı ile kaliteli görünüm sergiler.

Baskı betonun en önemli özelliklerinden bir tanesi de yollarda kullanılabiliyor olmasıdır. Kullanılan teknoloji; su birikme ya da kayma gibi problemler yaşatmaz. Bu sayede sürücüler geceleri bile araç kullanırken güvenli seyahat etme imkânı elde eder.

Bolu Baskı Beton Kullanılan Yerler

Baskı beton işleminin kullanım alanları her geçen gün biraz daha artmaktadır. Özellikle kullanımının uzun ömürlü olduğunu bilen kişilerin tercihi olan işlem, aşağıdaki alanlar başta olmak üzere birçok yerde uygulanır:

 • Garaj girişi
 • Yol
 • Park
 • Havuz kenarı
 • Hastane bahçesi
 • Okul bahçesi
 • Çevre düzenlemesi
 • Dekoratif işlemler
 • Turistik tesislerin süsleme ve düzenleme işlemleri
 • Teras
 • Bina çevresi

Baskı beton işlemi bunların yanı sıra; duvarlarda da sıklıkla tercih edilir. Dekoratif unsurların yanı sıra kullanışlılığı düşünüldüğünde birçok insan duvarlarında da baskı beton kullanmayı istemektedir.

Bolu Baskı Beton Faydaları

Bulunduğu ortam ile kolayca uyum sağlar.
Çeşidi fazladır. Her türlü ortama uygun bir modeli vardır.
Herhangi bir deformasyona sebep olmaz.
Dayanıklılığı sayesinde kırılmaz. Diğer malzemelere karşı 4-8 kat daha dayanıklıdır.
Birçok malzemenin aksine çökme yapmaz.
Çevresinde ot bitmez.
Uzun ömürlüdür.
Leke tutmaz.
Diğerlerine göre daha ekonomiktir. Bu sayede bütçe dostu bir yatırım yapmış olursunuz.
Güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklıdır.
Tozlanma yapmaz.

Bolu Baskı Beton Yapılışı

Baskı beton yapılacak yere karar verdikten sonra yüzeyden eski beton sökülür. Ardından yüzeyin pürüzsüz olması için gereken temizlik işlemi yapılır. Ot, çim, kum ya da taş gibi maddeler iyice temizlenir.

Karar verilen desen ve renk doğrultusunda baskı beton işlemine başlanır. İlk olarak karışım beton uygulanacak alana dökülür. Sulanma görülür, tamamen sulanma geçene kadar beklenir. Yüzey sertleştirici bölgeye dökülür. Dökülme işlemi yapılırken püskürtme tekniği uygulanır.

Bolu Baskı Beton

Bolu Baskı Beton

İyice yedirildikten sonra, plastik kıvama gelmesi beklenir. Baskı kalıpları alana yerleştirilerek yüzey dokulandırılır.
İşleme 1-2 gün beklendikten sonra devam edilir. Kalıp süpürülür, zemin temizlendikten sonra özel bir teknik ile cilalama işlemi yapılır. Dış etkenlere karşı koruyucu maddeler sürülür.

Bolu Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton fiyatları değişkenlik göstermektedir. Fiyatların artış ya da azalış göstermesinin en temel sebepleri arasında; kullanılan malzemeler ve uygulanacak alanın büyüklüğü yer alır. Bununla birlikte son teknolojinin ürünü olan baskı beton işlemi fiyatları, renk ve desenlere göre de değişkenlik gösterebilir.
Siz de Bolu baskı beton işlemini yaptırarak tarzınız doğrultusunda estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu sayede uzun ömürlü ve kullanışlı bir yatırım yapmış olursunuz. Fiyat ortalamasını belirlemekte olan faktörler bulunmaktadır. Bu faktörleri birer birer incelemek gerekirse;

Baskı beton uygulamasının alanı; Uygulama alanının büyüklüğünün ne kadar olduğu fiyat noktasını etkileyen ilk unsur olarak bilinmektedir. Alanın geniş olması kullanılacak malzeme miktarını ve işçilik süresini direk olarak etkilemektedir. Bu sebeple fiyatları etkileyen ilk husus olarak sayılmaktadır.

İşçilik; Baskı beton uygulamalarında işçilik farklılık gösteren bir husustur. Her firma veya ustanın ortaya koymuş olduğu işçilik eşit değildir. Bu sebeple yapılacak olan işçilik fiyat noktasına direk olarak etki etmektedir. Alelade veya baştan savma yapılacak bir işlem ile her detaya hassas bir şekilde özen gösterilen işçilik arasında doğal olarak fiyat farkı oluşmaktadır.
Firma kampanyaları; Fiyat noktasında ciddi olarak değerlendirilmesi gereken unsurlardan birisi de kampanyalardır. Kampanyalar firma bazlı yapılabilmektedir. Uygulanan kampanyalar ile birlikte oldukça maliyetli bir şekilde yapılabilecek bir baskı beton işlemi son derece daha uygun bir fiyat aralığında yapılabilmektedir. Bölgemizde bulunmakta olan firmaların kampanya detaylarının takip edilmesi tavsiye edilen hususlar arasında yer almaktadır.

Kullanılan malzemenin kalitesi; müşteriler baskı beton uygulamasının yapılmasından önce hangi malzemelerin kullanılıp kullanılmayacağı ile ilgili ufak bir toplantı yapmaktadır. Yapılan bu toplantı neticesinde tercih edilen malzeme kalitesi ile doğru orantılı olacak şekilde bir fiyat müşteriye verilmektedir. İstenilen ürünlerin kaliteli olması neticesinde fiyat daha da yükselmektedir.