Bitlis Baskı Beton

Hizmetlerini Bitlis ili ve çevresinde vermekte olup deneyimli, işinde uzman ekibi ile sektörde iyi bir yerde olan Bitlis baskı beton müşteri beklentileri doğrultusunda baskı beton uygulamaları yapmaktadır. Sahip olduğu tecrübesi ve deneyimleri ile oldukça güzel işler yapan firmamız her zemine ve tüm mekanlara uygulanabilen baskı beton tekniğinde oldukça ileri düzeyde hizmet sağlamaktadır. Son zamanlarda çok fazla mekanda kullanılan bu metot hem dayanıklılığı hem de görsel güzellik sağlaması ile mekanın havasını değiştirmektedir. Tek olarak döşenmiş taş görünümü verilen bu metot ile ortama antik bir hava da verilebilmektedir.

Sayıca çok fazla avantajı olması ve aynı zamanda ekonomik fiyatlarla yapılabilmesi baskı beton metodunun uygulanabilirliğini artırmıştır. Müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyelerde tutmayı hedefleyen Bitlis baskı beton kaliteli malzemeler kullanarak verdiği hizmeti oldukça ekonomik fiyatlarda sağlamaktadır. Günümüzde kent alanları, yürüyüş yolları, turistik tesisler, restorasyon yapılan alanlar, otoparklar, bahçe ya da iç mekan düzenlemeleri, garaj içleri, havuz kenarlarından alışveriş merkezlerinin zeminine kadar uygulanan baskı beton metodu oldukça yaygın şekilde kullanılmakta ve talep görmektedir.

Bitlis Baskı Beton Uygulaması Avantajları

Bitlis baskı beton firması olarak baskı beton metodu ile zemin uygulamasını sahip olduğu çok fazla avantajından dolayı tüm müşterilerimize tavsiye etmekteyiz. Öncelikle bu metot ile yapılan zeminin yüksek mukavemeti ve dayanıklılığı, darbeye karşı dayanımı ve toz tutmayan bir yapıya sahip olması başta gelen avantajlarındandır. Tek tek döşenmemiş olmasından dolayı yerinden oynama gibi bir riski olmadığı için de daha uzun ömürlü olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bu saydığımız olumlu özelliklerin yanı sıra estetik açıdan da görsel güzellik sağlaması tercih edilebilirliğini arttırmıştır.

Baskı beton metodu ile yapılan zemine uygulanan yüzey sertleştirici kimyasalı zeminin dayanıklılığını arttırmakta olup yüksek mukavemet sağlamaktadır. Yüzeyde sertlik sağlayan yüzey sertleştirici aynı zamanda zeminin renklerinin güneş ışınlarından etkilenmesi engelleyerek solmadan uzun süre kalıcılığını sağlamaktadır. Zemine sürülen diğer bir kimyasal da cila olmaktadır. Baskı beton uygulamalarında cila türü tek ve çift kompenentli olmak üzere iki çeşit bulunmaktadır. Çift kompenentli cila ultraviyole ışınlarından daha az etkilenerek çatlama ve aşınmayı önlerken, tek kompenentli cila türü ise aynı şekilde aşınmaları önlemekte olup yapısında bulunan solvent sayesinde çabuk kuruyabilmektedir. Dolayısı ile yüzeye uygulanan cila baskı beton zeminin parlak görünmesini sağladığı kadar aynı zamanda aşınmasını da önlemektedir. Cilanın sağladığı diğer bir avantaj da zemin temizliği de daha kolay yapılabilmesidir.

Bitlis Baskı Beton

Bitlis Baskı Beton

Tüm bu avantajlara bakılırsa Bitlis baskı beton firması müşterilerine sağladığı fiyat avantajı ve sağlam bir zemin uygulaması ile baskı beton yönteminden memnun kalacaklarına da garanti vermektedir.

Bitlis Baskı Beton Uygulamaları Nasıldır?

Bitlis baskı beton firması müşterilerinin istedikleri mekanlara yaptığı kaliteli ve sağlam baskı beton metodunu nasıl uygulanmaktadır, kısaca bilgi verelim. Baskı beton çalışması yapılabilmesi için zeminin kesinlikle temiz ve pürüzsüz olması çok önemlidir. Bunun için gerekirse öncelikle zemine dolgu işlemi de yapılması gerekebilir. Zeminin pürüzsüzlüğü sağlandıktan sonra beton dökme işlemi yapılarak düzeltilir. Yüzeyin dayanıklılığını sağlamak için zemine yüzey sertleştirici sürülür. Daha sonra kalıp ayırıcı toz serpilir ve baskı kalıpları yerleştirilir. Baskı kalıpları oldukça çeşitli yapıda bulunmaktadır. Müşterilerin seçtiği kalıp modeline göre uygulama yapılır. Daha sonra basınçlı su ile yıkanan yüzeye cila sürülerek parlaklık kazandırılır. Bu şekilde sonlandırılan baskı beton metodu ile dayanıklılığın ve estetik görünümün bir arada bulunduğu çok güzel bir zemin oluşmasını sağlanmaktadır.

Bitlis Baskı Beton Nasıl Uygulanır?

Bitlis baskı beton geniş desen ve şekil yelpazesiyle en çok tercih edilen zemin kapla sistemlerinden birisi haline gelmiştir. Bitlis baskı beton uygulamadan önce;
Zemindeki eski betonların tamamı, toprak parçaları, taş taneleri, çamurlar, hafriyat kalıntıları çimler ve bunun gibi baskı beton işlemlerini engelleyen zemin kırıntılarının temizlenmesi ile başlanır. Bu aşama baskı betonun işe başlamak için en önemli adımlarından biridir.

İkinci olarak zemin etüdü yapılmaya başlanır. Zemin etüdü en önemli baskı beton işlemdir. En uygun malzeme seçimi, drenaj sistemi, toprak göçmeleri, zemin destek ve drenaj sistemlerinin belirlenmesi ve gerekiyorsa zemine dolgu destek yapılıp yapılamayacağına karar verilmesi açısından çok büyük önem taşımaktadır. Toprak uygun durumda değilse güçlendirme ve dolgu işlemlerinin uygulanmasına karar verme aşamalarından birisidir.

Daha sonra baskı beton için granül zemin dolgusu işlemlerine başlanır. Granül zemin dolgusu işlemine başladıktan sonra eğer ihtiyaç duyuluyorsa ve baskı Bitlis baskı betonun yapılacağı zemin uygun koşulları sağlayamıyorsa bu defa zemini sağlamlaştırmak adına baskı beton uygulanacak tüm zemine alt taban zemin dolgusu işlemine de başlana bilinmektedir.
Dördüncü olarak Zemin dolgusu yapıldıktan sonra baskı beton için gerekli alt alan oluşturulduktan sonra zemin tasarımı ayarlanabilmesi kolaylaşır. Uygulanacak olan baskı beton formları ve şekilleri belirlendikten sonra model seçimiyle birlikte çalışmalara başlanır.

Uygulanacak olan baskı beton formları ve şekilleri belirlendikten sonra model seçimiyle birlikte çalışmalara başlanır.
Altıncı ve en önemli adımlardan biri olarak Bitlis baskı betonun uygulanacağı baskı beton zeminin drenajı ayarlanmaya başlanır. Bu aşama oldukça önemlidir çünkü drenaj sistemiyle zemin tabasının su alıp patlamasının önüne geçilir.

Temel hazırlık kısmının tamamlanmasının ardından uygun harç hazırlanır baskı beton işlemi uygulanmaya başlanır.
Zemin baskı beton işlemleri için standart olarak 4 inç baskı beton modelleri kullanılır. Bu standart olmakla beraber gerekli olan durumlarda bu ölçü değiştirilebilir.
Baskı beton işlemi için dokuzuncu aşama olan harç kamyonun hazırlanması işlemine başlanır. Harç kamyonunda hazırlanan özel harç oluşturularak zemine dökülür.
Onuncu adım olarak daha önceden seçilmiş olan zemin dolgu taş modelleri için çelik mala çekilir ve önceden seçilmiş zemin taş modeli zemine yerleştirilir.
Son olarak zemine süpürme ve kür işlemi yapılarak Bitlis baskı beton işlemi tamamlanır.