Batman Baskı Beton

Baskı beton uygulamaları her tip yüzeye uygulanabilen bir çeşit zemin kaplama uygulamasıdır. Özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelen Batman baskı beton uygulamaları müşteriler tarafından sıkça aranmaktadır. Baskı beton uygulamalarını ne tür zeminlere yapılır? Baskı beton uygulamalarının tarihi nedir? Baskı beton uygulamaları neden tercih edilir? Gibi sorular müşteriler tarafından sıkça sorulmaktadır.

Batman Baskı Beton Uygulamaları Ne Tür Zeminlere Yapılabilir?

Baskı beton uygulamaları neredeyse her çeşit yüzeye uygulanabilir bir yüzey kaplama yöntemidir. Sadece dış mekanlara uygulandığı sanılsa da aslında iç mekanlar için de oldukça sık tercih edilen bir yöntem. Batman baskı beton hizmetleri ile müşterilerin isteklerine göre birbirinden farklı yüzeylere baskı metodu ile yüzey kaplama işlemi yapılabilir. Duvarlara, zeminlere, şömine kenarlarına, bahçelere, parklara, havuz kenarlarına ve aklınıza gelebilecek daha birçok yüzey baskı beton tekniği ile kaplanabilir.

Böylece müşterilerin tercihlerine göre ister mekanlar geleneksel bir görüntüye kavuşturulabilir ister modern bir desen örgüsü ile süslenebilir. Mekanın havasını değiştirecek bir uygulama olan baskı beton uygulamalarında kalıp kullanımı ile çeşitlilik sağlanır. Bu teknikte kullanılan kalıplar ile her yüzeye uygun desen bulabilme imkanı sağlanmakta. Böylece birbirinden farklı zeminlere uygulanma olanağı doğar.

Batman Baskı Beton Uygulamalarının Tarihi Nedir?

Bundan yüzyıllar önce bir sanat olarak zemin şekillendirme işlemlerinin yapıldığı bilinmektedir. Ancak tam anlamıyla baskı beton uygulamaları, desenli taş imalatı ile yapılan zemin kaplama yönteminin zamanla kalıp baskı yöntemine evrilmesi ile ortaya çıkmıştır. 1800’lü yıllarda zengin insanların konutları ve yaşam alanlarında görülebilen hala sanat eseri olarak sergilenen yüzeyler vardır. Bu yüzeylerin birçoğu desenli taş imalatı ile kaplanan yüzeylerdir. Bu zemin kaplama yöntemi döneminde oldukça popülerdi ancak zamanla meşakkatli uygulama aşamaları nedeniyle uygulanma sıklığı düşmüştür. Üstelik uzun süre dayanamayan taşlar zamanla çatlamakta veya renklerini kaybetmekteydi.

Batman Baskı Beton

Batman Baskı Beton

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte üretilen baskı beton kalıpları ilk kez 1900’lü yıllarda kullanılmaya başlandı. Kalıp kullanımı ile birlikte gelen uygulama kolaylığı baskı beton uygulamalarının hızla gelişmesini ve yaygınlaşmasını sağladı. Ulaşım imkanlarının kolaylaşması ve iş makinelerinin pratikleşmesi ile daha da çok kullanılmaya başlanan baskı beton uygulamaları, günümüzdeki halini bu evrim sürecinin sonunda aldı. Şu an baskı beton uygulamaları Türkiye’nin her yerinde yaygın bir şekilde hizmet vermektedir.

Kaliteli işçilik ve sağlam hizmet garantisi ile Batman baskı beton hizmetleri ise il halkının taleplerini fazlası ile karşılayabilmektedir.

Batman Baskı Beton Uygulamaları Neden Tercih Edilmektedir?

Baskı beton uygulamalarının diğer yöntemler arasından tercih edilmesinin onlarca nedeni vardır. Öncelikle birçok zemin kaplama yöntemine oranla uygulama aşamaları çok daha kolaydır. Her ne kadar kolay aşamalara sahip olsa da her aşama dikkat ve deneyim gerektiren evrelerdir. Baskı beton uygulamalarının deneyimli ve işinin ehli ustalar tarafından yapılması bu nedenle oldukça önemli bir nokta.

Aşamalar gerçekleştirilirken herhangi bir taş taşıma veya yerleştirme işlemi gerçekleştirilmediği için uygulama süreci çok daha hızlıdır.

Bunların yanı sıra kalıp uygulamalarının beraberinde getirdiği ayrıcalıklar da vardır. Zengin desen seçeneği ile her mekana uygun baskı beton uygulaması yapılabilmesi, kalıpların hızlı uygulama imkanı vermesi ve çok dayanıklı olması ayrıcalıklar bunlardan bazılarıdır.

Batman baskı beton kalıpları renk solması yapmayan, uzun yıllar sonra bile çatlama ve kırılma sorunları yapmayan yapısı ile de özellikle müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Gerek zengin desen seçeneği gerekse her yüzeye uygulanabilir olması gibi birçok ayrıcalık baskı beton kalıpları ile yüzey kaplama işleminin tercih edilmesini sağlamaktadır.

Batman Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton fiyatlarını etkilemekte olan bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumların birinin veya bir kaçının bir araya gelmesi ile birlikte alınacak hizmet fiyatı değişiklik göstermektedir. Baskı beton işlemi son derece kapsamlı ve çeşitlilik bulunduran bir kaplama işlemidir. Bu sebeple alınacak hizmetin durumuna göre farklı fiyat uygulamaları müşterilere uygulanmaktadır. Baskı beton fiyatlarını etkileyen faktörleri şöyle izah edebiliriz;
Baskı beton tercihi; nasıl bir baskı beton tercihimizin olduğu fiyat noktasını etkilemektedir. Birçok baskı beton seçeneği bizi beklemektedir. Tercih edilen her baskı betonun maliyeti aynı değildir. Bu sebeple karşımıza çıkan faturada farklı olmaktadır.
Firma içerisindeki kampanyalar; Baskı beton hizmeti vermekte olan firmaların kendi içerisinde yapmış olduğu kampanyalar bulunmaktadır. Bu kampanyalar fiyat noktasında oldukça etkilidir. Belli dönemlerde müşteri çekebilmek için firmalar kampanyalar sunmaktadır. Normal zamanlarda sunulan fiyatların çok daha altında bu vesile ile hizmet almak mümkündür.
Taksit İmkanı; alınacak olan hizmetin taksitlendirilmesinin talep edilmesi ile birlikte fiyat noktasında küçük bir fark oluşacaktır. Peşin ödeme yapılmak istenmesi ile birlikte fiyatlar bir miktar daha aşağı çekilebilmektedir.
İstenen işçilik; müşteri tarafından istenen işçiliğin fiyatlandırmaya etki ettiği bilinmektedir. Bazı istekler kısa bir süre içerisinde tamamlanabilirken bazılarının tamamlanması son derece uzun sürmektedir. Bu sebeple işçi süresi arttığından dolayı fiyat da doğal olarak artmaktadır.
Uygulama alanının büyüklüğü; baskı beton işleminin ne kadarlık bir alana yapılacağı da fiyat noktasına direk olarak etki etmektedir. Alanın büyük olması ile birlikte metre kare fiyatları biraz daha uygun aralıklarda hesaplanmaktadır. Alanın küçük olması ile birlikte metre kare fiyatları biraz daha yüksek seviyelerden hesaplanmaktadır.