Ardahan Baskı Beton

Baskı beton uygulamaları günümüzde sıkça tercih edilen yüzey kaplama uygulamalarından biridir. Özellikle her zemine uygulanabilir olması nedeniyle tercih edilen Ardahan baskı beton uygulamaları zemin fark etmeksizin onlarca desen seçeneğine sahiptir. Baskı beton uygulamaları evlerde, çalışma ortamlarında, bahçelerde, duvarlarda ve daha birçok yerde kullanılabilir bir yöntemdir. Baskı beton nedir? Baskı beton uygulamaları ne zamandan beri uygulanmaktadır? Baskı beton uygulamaları neden tercih edilir? Gibi sorular müşteriler tarafından sıkça sorulan sorulardır.

Baskı Beton Uygulamaları Ne Zamandan Beri Uygulanmaktadır?

Baskı beton uygulamalarının kökünün aslında 1800’lü yıllarda imal edilmeye başlanan desenli taş imalatı ve zemin süslemesi işlemlerine kadar gittiği bilinmekte. O dönemde farklı görüntü seçenekleri ve zengin duruşu ile insanlar tarafından beğenilen ve bir hayli popüler olan desenli taş imalatı uygulama aşamaları açısından oldukça uğraş gerektiren bir zemin kaplama yöntemiydi. Önce desenli taşlar imal edilmekte daha sonra uygulanacağı zeminin olduğu yere taşınmakta ve tek tek zeminlere yerleştirilmekteydi. Ayrıca zamanla darbeler ve hava koşulları nedeniyle de kırılan ve zarar gören taşlar yüzünden kullanım ömrü de bir hayli kısaydı. Bu gibi olumsuz nedenlerle geliştirilen desenli taş kullanımı ile yüzey kaplama yöntemi zamanla teknolojinin gelişmesi ile günümüz dünyasındaki baskı beton uygulamalarına dönüştü. Teknolojinin gelişmesinin bu alanda getirdiği en büyük nimetlerden biri ise dayanıklı ve defalarca kullanabilen kalıplar oldu.

Ardahan Baskı Beton

Ardahan Baskı Beton

Bu kalıplar sayesinde zemin üzerine dökülen betonların üzerine herhangi bir taş veya başka bir madde dökülmeksizin sadece kalıplar aracılığı ile desen verilebilmekte ve defalarca aynı desen zeminlere işlenebilmektedir. Son yıllarda baskı beton uygulamaları gittikçe popülerleşmektedir. Her ne kadar kolay uygulanabilir olması ile ön plana çıksa da her hizmette olduğu gibi baskı beton hizmetlerinde de püf noktalar var. Bu püf noktalar dikkatli bir uygulama aşamasını zorunlu kılmakta. İşinde uzman ustalarla çalışmak baskı beton uygulamalarının zemin üzerinde daha uzun ömürlü olabilmesi için önemlidir. Uzman hizmet garantisi veren Ardahan baskı beton uygulamaları ile dayanıklı zeminler elde edilmektedir.

Baskı Beton Uygulamaları Neden Tercih Edilir?

Baskı beton uygulamalarının günümüzdeki zemin kaplama yöntemleri arasından en çok tercih edilen yöntem olmasının birden fazla nedeni vardır. Öncelikle baskı beton uygulamaları uzun ömürlü kullanıma olanak sağlar. Beton, dayanıklı yapısı sayesinde zor hava şartlarına ve yılların getirdiği eskimişliğe rağmen rengini ve yapısını koruyabilen bir zemin kaplama malzemesidir. Bunun yanında kalıpların defalarca kullanılabilir olması da baskı beton uygulamalarını daha az maliyetli ve daha güzel görünüme sahip bir hale getirmekte. Ardahan baskı beton uygulamaları aracılığı ile alacağınız zemin kaplama hizmeti ile dayanıklı ve her tür ortama uygun desenlerle döşenmiş zeminlere sahip olabilme imkânı müşterilerin memnuniyetini sağlayan hususlardan biridir.

Baskı beton uygulamalarının müşteriler tarafından tercih edilme nedenlerinden bir diğeri de uygun maliyetli oluşudur. Taş döşeme işlemleri gibi imalat, ulaşım, yerleştirme aşamalarının olmayışı baskı beton uygulamalarının daha az maliyetli ve daha uygun fiyatlı olmasını sağlayan faktörlerdir. Baskı beton uygulamaları aslında bir çeşit zemin kaplama sanatı olarak da bilinmektedir. Zeminlere farklı desenlerle hayat veren bu uygulama birçok ülkede sıklıkla tercih edilen bir zemin kaplama yöntemidir. Hangi desenin hangi zemin üzerinde kullanılacağına dair seçim ise tamamen müşterinin tercihine kalmış bir seçenektir. Müşteri tarafından tercih edilen kalıplar beton dökülmüş olan zeminlere uygulanarak istenilen her türlü görüntü elde edilebilmektedir. Ardahan baskı beton hizmetleri bünyesinde çalışan yılların deneyimine sahip ustalar ile dayanaklı ve sanata bezenmiş yüzeylere sahip olmak mümkün.

Ardahan Baskı Beton’da Alınabilecek Hizmetler

  • Duvar Baskı Beton
  • Zemin Baskı Beton
  • Endüstriyel Beton
  • Dezaktif Beton
  • Yapay Kaya ve Şelale

Silme ve parlatma işlemlerinden faydalanabilirsiniz.
Duvar Baskı Beton endüstri, peyzaj ve mimari gibi alanlarda yapılan uygulamalardır. Günümüzde modern görüntüsü, farklı yapısı ve estetik yapısıyla kişiye özel olarak son sistem teknoloji ile desteklenen bu yapıları her yerde görmek mümkün hale gelmiştir.

Duvar Baskı Beton Kullanım Alanları

Okul ve Üniversiteler
Park, Bahçeler
Müze ve Sergi alanları
Ofis ve İş yerleri
Fabrika ve İşletmeler gibi birçok alanda kullanılabilir.

Ardahan Baskı Beton Fiyatları

Ardahan ili içerisinde baskı beton işlemleri yaptırmak isteyen vatandaşların araştırma yaptıkları en önemli konulardan birisi Ardahan Baskı Beton Fiyatları olarak bilinmekte olan konudur. Fiyat araştırması içerisinde bulunmakta olan vatandaşlar bu işlemin ne kadar bir bütçe ile yapılacağını araştırmaktadır. Baskı beton hizmeti ile ilgili çeşitli fiyat aralıkları bulunmaktadır. Hizmetin serbest piyasa içerisinde yer almasından dolayı fiyat anlamında farklılıklar içermektedir. Baskı beton fiyatlarına etki etmekte olan birkaç husus bulunmaktadır. Bunları sıralamak ve izah etmek gerekirse;

Baskı beton tercihi; Tercih edilen baskı beton kalitesi fiyat noktasını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Birçok farklı kalitede baskı beton bulunmaktadır. Hangisinin tercih edileceğine göre fiyat aralığı değişmektedir.

Baskı beton uygulanacak alan; Baskı beton uygulamasının ne kadar bir alana yapılacağı da fiyat noktasında oldukça etkilidir. Küçük bir alana yapılan maliyet ile daha büyük bir alana yapılan maliyet farkı bulunmaktadır. Metre kare üzerinden yapılan bu işlem ile daha büyük alanlara daha uygun metrekare fiyatı almak mümkün olacaktır.

Uygulanacak İşçilik; Baskı beton uygulamasının en önemli unsuru uygulanması gereken işçilik olarak bilinmektedir. İşçilik kalitesi ve süresi fiyatı direk olarak etkilemektedir.
Firma kar politikası; Hizmetin alınacağı firmanın kar politikası da fiyat anlamında oldukça önemlidir. Aynı işi farklı firmalar farklı fiyatlara yapabilmektedir.