Afyonkarahisar Baskı Beton

Afyonkarahisar baskı beton işlemi, birçok zeminde kullanılmaya uygundur. Modern teknolojinin ürünü olan ve çağını yakalayan işlemler; doğal görünüme sahip olmasının yanı sıra uzun ömürlü kullanım imkânı tanır. Farklı renk ve desenlerde satışa sunulan baskı beton işleminde, beğenilerinize ve kullanmak istediğiniz yere uygun seçimlerde bulunabilir, yaşamınıza fark katmaya başlayabilirsiniz.

Afyonkarahisar Baskı Beton İşlemi Özellikleri

Geleneksel yöntemlerde taşlar tek tek yapıştırılırdı. Ancak günümüz teknolojisinde taşlar kullanılmadan işlem yapılır. Dışardan gören insanlar taş görünümü ile baskı beton işlemi arasındaki farkı anlayamaz. Çünkü baskı beton işleminin en önemli özelliği doğal ve şık olmasıdır.

Geniş bir seçeneğe sahip olan baskı beton işlemi, desen ve renkler açısından hayli zengindir. Bu sayede kullanılmak istenen alanda başarılı sonuçlar ortaya çıkarılır. Baskı beton işleminden önce; müşterinin renk ve desen konusunda fikri sorulur. Uygulanacak alana göre işleme başlanır.

Afyonkarahisar baskı beton işleminde kullanılan malzemeler dayanıklılığı ile bilinir. Bu sayede; soğuk, sıcak, deniz suyu ya da darbelere karşı herhangi bir aşınma durumu ile karşı karşıya kalınmaz. Aksine uzun ömürlü ve sağlıklı kullanım imkânı elde edilir.

Afyonkarahisar Baskı Beton

Afyonkarahisar Baskı Beton

Mukavemet değeri yüksek olan baskı beton işleminin uygulanma süresi oldukça kısadır. Zamandan tasarruf ederek istediğiniz sonucu elde edersiniz. Ayrıca malzemelerin çevreye herhangi bir zararı yoktur. Bu sayede gelecek nesillere sağlıklı ve kaliteli bir miras bırakabilirsiniz. Baskı beton yaptırarak hem kaliteli bir görüntü sahibi olmak ve ayrıca çevreye her hangi bir zarar vermeden gelecek nesillere karşı görevini yerine getirmek bu şekilde mümkün olmaktadır.

Afyonkarahisar Baskı Beton İşlemi Kullanılabilecek Yerler

Afyonkarahisar baskı beton işlemi birçok zeminde güvenle uygulanabilir. Bu zeminlerin uygulanabileceği yerlerden bazıları şunlardır:
Yollar
Çevre düzenlemesi
Alışveriş merkezleri
İş merkezleri
Tesisler
Park
Düzenleme alanları
Havuz kenarları
Otoparklar
İç mekân düzenlemesi
Bahçe düzenlemesi ve dekorasyonu
Okul bahçesi
Teras
Bahçe yolları
Dükkân
Hastane bahçesi.
Bununla birlikte baskı beton işlemi duvarlarda da kullanılabilir. Tozlanmaya izin vermeyen baskı beton malzemesi, sağlığa uygunluk gerektiren yerlerde rahatlıkla kullanılır. Ayrıca işlemin leke tutmayan özelliğe sahip olması sayesinde sık sık temizlemeye de gerek yoktur.

Yollarda da baskı beton işlemi kullanılabilir. Su birikintisine izin vermeyen bu işlemde; kullanılan malzemelerin açık renkli ve parlak olması gece yolculuklarında bile sürücülere güvenli sürüş imkânı sağlar.

Baskı Beton İşleminin Faydaları

%90 oranında doğal malzemelerden oluşan baskı beton işlemi, zeminin zamana yenik düşmesine izin vermez. Yüzey her zaman için düzgün ve kaliteli görünümünü korumaya devam eder.
Taşların tek tek döşenmemesi nedeni ile taş aralarında ot birikmesi, oynama ya da farklı durumlarla karşı karşıya kalınmaz.

Güneş ışığına karşı dayanıklıdır. Aşırı sıcak havalarda taşlarda matlaşma ya da solma sorunu meydana gelmez ve her zaman ilk günkü parlak görünümünü korumaya devam eder.
Betona nüfuz eder ve gözenekleri kapatır. Betonun nefes almasını sağlayan bu teknoloji hava koşullarından ve yabancı cisimlerden etkilenmez.

Standartlara uygun olan malzemelerden yapılan Afyonkarahisar baskı beton, sıradan betonlara kıyasla 4-8 kat daha fazla dayanıklıdır.
Baskı beton kaygan değildir. Islak görünümüne karşın yayaların; düşme ya da kayma sorunları ile karşı karşıya kalması engellenir.

Hızlı bir şekilde uygulanabilir ve uygulandıktan çok kısa bir süre sonra kullanıma hazırdır.
Dekoratif açıdan düşünüldüğünde ise; kültürel mekânlarda da kullanıma uygundur. Eşsiz görünüme sahip olan baskı beton, dekoratif açıdan da estetiktir.

Baskı Beton Fiyatları

Eşsiz görünüme sahip olan baskı beton işleminin uzun ömürlü, kaliteli, şık ve dayanıklı olması birçok kişinin tercih etme sebepleri arasında yer almaktadır. Zengin seçenek ve renklere sahip olan baskı beton işlemi yapılırken, tüm ihtiyaçların karşılanması esas hedeftir. Yüzlerce desen arasından seçim yaptığınız takdirde; baskı beton işlemine başlanır. İşlemin uygulanacağı alan temizlenir. Eğer alanda; beton, çim ya da toprak varsa iyice temizlenir. Gerek görülürse granül dolgu yapılarak baskı beton işlemine başlanır.
Zengin baskı beton kalıpları arasından mimariye uygun seçimlerde bulunarak işleme başlayabilirsiniz. Baskı beton fiyatları ise değişiklik gösterir. Fiyatlara etki eden en önemli faktörler arasında; mukavemet gücü, rengi, deseni ve uygulanacak alan yer alır. Siz de baskı betonu uygulamak istediğiniz alanı belirleyerek son teknolojinin ürünü olan baskı beton işlemini yaptırabilirsiniz.

Baskı beton fiyatlarını etkileyen bir takım unsurlar bulunmaktadır.

Baskı beton uygulamasının yapılacağı alan
Baskı beton yapılacak malzemenin kalitesi
Tercih edilen işçilik
Kampanya detayları
Unsurlarının birinin veya bir kazının bir araya gelmesi ile birlikte fiyatlandırma oluşmaktadır. Bu maddelerin vaz geçilmez olanlarının tercih edilmesi ile birlikte firmalar tarafından sizlere belli fiyatlar sunulacaktır.

Fiyat noktasında ilk olarak önemli olan nokta uygulamanın yapılacağı alan olarak tespit edilmektedir. Alan büyüklüğünün artması ile birlikte fiyat da yükselmektedir. Alanın küçük olması ile birlikte fiyat daha makul seviyelerde olacaktır. İkinci olarak dikkat edilmesi gereken nokta malzeme kalitesidir. Kullanılan malzemenin kalitesine göre bir maliyet ortaya çıkarılmaktadır. Üçüncü olarak işçilik noktası önemli bir konudur. İşçiliğin kaliteli olması ve özenli olması fiyat noktasında etki eden diğer faktörler arasında bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra firmaların kendi aralarında yaptıkları kampanyalarda fiyat noktasını etkilemektedir. Bazı zamanlarda uygulanan kampanyalar ile %30 gibi daha uygun fiyatlara hizmet almak mümkündür. Hizmetin alınmasına karar verilmeden önce ciddi bir araştırma yapılması tavsiye edilmktedir.